Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ranaři Watsonovi déšť v kalifornské poušti seděl a vyšvihl se do čela

Ranař Bubba Watson ztrácel na začátku kola na první místo čtyři rány, na jeho konci má na čele náskok dvou úderů | foto: AP

23 2010
Bob Hope Classic má za sebou dohrávku odloženého druhého kola. V něm předvedl nejlepší výkon Bubba Watson, kterému se podařilo zahrát deset ran pod par a se skóre -16 se dostal do čela. O dvě rány za ním je Alex Prugh.

Turnaj Bob Hope Classic má za sebou druhé kolo z pěti. Po jednodenní pauze zaviněné silným deštěm se nejvíc dařilo Bubbu Watsonovi, který se díky skvělým 62 ranám (deset úderů pod par hřiště) vyšvihl do čela leaderboardu.

Ranař Watson dokonale využil podmínek, které po dešti v kalifornské poušti zavládly. Na širokých fairwayích hřiště SilverRock, jednoho ze čtyř, na kterých se turnaj hraje, neměl větší problém se na ně trefit a připravit si pozici na hru do greenu. Ty byly navíc měkčí a pomalejší, míček tak od dopadu na green příliš neujížděl.

Watson měl skvělou zejména první devítku, na kterou mu stačilo 29 ran a během níž si k dobru připsal sedm ran za pět birdie a jeden eagle.

Watson má před sebou lehčí hřiště

"Dneska mi šlo puttování," řekl Watson, který v pátek zahrál jen 24 puttů. Právě hra na greenu ho v bojích o tituly dosud srážela.

Jeden z mála levorukých hráčů na PGA Tour má zaděláno na první vítězství na tour. Díky pátečnímu výkonu má na čele náskok dvou ran. A to obešel statisticky dvě nejtěžší hřiště, ta lehčí ho teprve čekají.

Díky eaglu na poslední jamce si nováček Alex Prugh stále drží druhé místo. O ránu za ním je další nováček Martin Flores. Ten se o třetí příčku dělí s Joem Ogilviem, Chadem Collinsem a po úvodním kole prvním Shanem Bertschem.

Alex Prugh, Bob Hope Classic

(Nováček Alex Prugh)

Český rodák Alex Čejka zahrál v pátek dvě rány nad par a klesl na dělené sté místo. Stejně na tom jsou například talentovaný Rickie Fowler, Scott Verplank, či Daniel Chopra.

Kvůli dešti pořadatelé rozhodli tom, že se finálové kolo bude hrát v pondělí. Turnaj se tak natáhne na šest dnů. V pátek navíc profesionální hráče poslali na hřiště ve dvojicích, bez svých amatérských kolegů z řad celebrit, kteří na Bob Hope Classic tradičně startují.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze