Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ranařem bez námahy? Pomůže hranatá hůl i další vychytávky

Driver Nike SQ Machspeed Black.

30 2010
Dva drivery, jejichž cílem je prodloužit rány, aniž by hráč musel měnit svůj švih, představil magazín golf.idnes.cz před týdnem. Teď následují další tři z pětice, která byla různými výrobci vyvinuta za popsaným cílem. Z popisu vyplývá, že každý se vydává tak trochu jinou cestou.

Společným cílem je však zvýšit rychlost hlavy hole. Americký golfový portál golf.com popsal, jak na to u té které značky jdou.

Driver Nike SQ Machspeed Black se od ostatních liší na první pohled, prozradí ho čtverhranná hlava hole. Přestože atypické tvary hlavy hole nejsou na trhu žádnou novinkou, v některých hráčích vyvolávají nejistotu.

Proto je tento driver k dostání také v klasickém provedení. Oba modely mají nastavitelný úhel úderové plochy hole a jsou velmi tolerantní k nepřesným ranám. To na nich ocení především začínající hráči.

Golfový driver Ping K15.Golfový driver Wilson Staff DXI.

Zvláštností driveru Ping K15 je speciální vložka na spodní straně hlavy hole, která v impactu umožní přetočení úderové plochy do pozice square. Tato vychytávka napomáhá rovnějším úderům, driver se prodává na grafitovém shaftu za šest tisíc korun.

Pro Wilson Staff DXI jsou rovněž charakteristické vložky na spodní straně hlavy hole, ale konstruované tak, že díky nim je možné posunovat těžiště. Se stejným modelem driveru tak můžou hrát golfisté jak s nízkými tak vysokými handicapy.

Golfový driver Adams Speedline 9064 LS.

Golfový driver Adams Speedline 9064 LS.

Golfový driver Callaway Diablo Octane.

Golfový driver Callaway Diablo Octane.

Čím vyšší má driver loft, tím těžší závaží k němu patří a tím dál a níž je umístěné. Hůl je velmi tolerantní k ranám mimo střed úderové plochy, koupit ji lze v přepočtu za šest tisíc korun. A teď už zbývá jen někde dokoupit golfistovu hlavu a ruce.Témata: Handicap (golf)
Najdete na iDNES.czmobilní verze