Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Náborová akce: český rallyekros hledá nové závodníky

Marcus Grönholm při závodech v rallyekrosu ve Fort Worthu | foto: Profimedia.cz

5 2014
Český rallyekros zvolna upadá a pořadatelé z autodromu v Sosnové u České Lípy se na to nechtějí jen dívat. Na neděli 7. září proto chystají velkou náborovou akci do rallyekrosu pro mládež.

„Situace v domácím rallyekrosu nám není lhostejná a chceme pro mladé něco udělat. Třeba se nám podaří přivést nějakého nového talentovaného mladíka,“ doufá ředitel autodromu v Sosnové Pavel Dušánek.

„Rallyekros byl výkladní skříní českého motorsportu a naši závodníci sbírali mnoho úspěchů i v evropském měřítku. Z rallyekrosu vzešlo i mnoho úspěšných soutěžáků, a tak má cenu pro tento sport něco udělat.“ Rallyekros v České republice v posledních letech trpí stále snižujícím se počtem účastníků. Autoklub Česká Lípa v AČR na autodromu Sosnová je největším pořadatelem sportovně motoristických akcí v České republice a organizuje také nejvýznamnější rallyekrosové závody. Myšlenka oživit tento sport proto vznikla právě zde.

Jako mentoři budou pozváni přední čeští jezdci. Ti účastníkům zodpoví veškeré dotazy, rallykrosař Stanislav Šusta navíc sveze zájemce na místě spolujezdce ve svém závodním voze.

Účastníci se seznámí se základními požadavky na licencované jezdce a se sportovními i technickými předpisy. Nakonec dostanou šanci sami si projet zpomalenou rallyekrosovou trať ve sportovních vozech Škoda Fabia. Při jízdě budou mít v helmě intercom a budou tak dostávat potřebné instrukce.

Náborové akce se mohou zúčastnit zájemci ve věku 16-25 let, kteří nejsou držiteli žádné automobilové sportovní licence (motokáristé a motocyklisté se zúčastnit mohou). U účastníků mladších 18 let bude vyžadován souhlas zákonných zástupců.

Zájemci o účast na akci musí poslat přihlášku na email peskar@autodrom.cz a přiložit k ní motivační životopis, kde popíše svůj vztah k motoristickému sportu. Komise složená ze zástupců autodromu vybere dvacet účastníků, kteří budou na náborový den pozváni.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze