Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rallye Šumava zahájí supererzeta

3 2006
Klatovy - Bývala jednodenní, pak dlouho dvoudenní a od letoška je klatovská Mogul Šumava Rallye třídenním podnikem. Její 41. ročník odstartuje za rovné dva týdny. A potrvá od pátku do neděle. Rallye Šumava, která je nejstarším podnikem svého druhu v Česku, si vzala vzor z velkých světových či kontinentálních soutěží - v pátek má totiž na pořadu jen supererzetu.

Jenže důvodem změny není jen větší show pro diváky. Velkou roli hrají organizační důvody.

"Na zajištění páteční etapy jsme v minulosti potřebovali vždy k pěti stům pořadatelů. A ti jsou v pátek většinou v zaměstnání. K tomu se ještě museli rychlostní zkoušky přerušovat kvůli projíždějícím autobusům na pravidelných linkách," vysvětluje organizační ředitel Mogul Šumava Rallye Milan Pospíšil.

"Teď se tomu vyhneme a na zajištění činovského okruhu stačí asi stovka lidí. Tu už máme zajištěnou."

Okruh ale tentokrát může do konečných výsledků soutěže výrazně promluvit. Posádky totiž absolvují pět okruhů, tedy o dva více než loni. "Když už se fanoušci přijdou podívat, tak ať vidí více průjezdů," říká Pospíšil.

Ten tvrdí, že okruhový test bude skutečnou lahůdkou. Jezdci si mohou přichystat auta v provedení pro asfaltové silnice. Nečeká je totiž v pátek žádná zasněžená erzeta.

"Posádky to budou mít mnohem jednoduší. Na start sobotní části přesunou soutěžní auta na podvalnících a ve Strakonicích je přizpůsobí zasněženým tratím na Prachaticku," míní organizační šéf rallye.

Druhý díl českého mistrovství v rallye se tedy v sobotu odehraje v Jihočeském kraji a na závěrečnou etapu se v neděli vrátí do okolí Klatov.

Podnik je letos opět součástí Zimního poháru, jehož úvodním dílem byla rakouská Jänner Rallye. Vítěz poháru získá prémii ve výši 25 tisíc eur. K té má zatím nejblíže Rakušan Baumschlager, který první díl vyhrál.

Pořadatelé evidují přihlášky 107 posádek.

Autoři:


Témata: rallye
Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze