Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rallye Šumava začíná, jede se i v centru Klatov

Václav Pech po vítězství na Rallye Šumava. | foto: Pavel NěmečekMAFRA

24 2015
Čtvrteční slavnostní představení posádek na klatovském náměstí Míru bylo předzvěstí lítých bojů, které v pátek a v sobotu slibuje startovní listina letošního 50. ročníku Rallye Šumava Klatovy.

Divákům ukázali svoje speciály i největší favorité - obhájce prvenství i českého titulu Václav Pech (Mini John Cooper Works S2000), slavný Francouz Bryan Bouffier, vítěz Rallye Monte Carlo z roku 2011, který tady pojede s Citroenem DS3 R5, a vrchol obstaral křest světové novinky - vozu Škoda Fabia R5 s tovární posádkou Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem.

„Na Šumavu se těším, i když je to pro mě krok do neznáma,“ prohlásil Bouffier, který už na českých silnicích startoval. A na Barum i Bohemia Rallye sbíral pódiová umístění. Odtud ho dobře zná i domácí favorit Václav Pech. „Většinou jsme s ním prohrávali,“ vybavil si jezdec plzeňského EuroOil Invelt teamu. Konkurenci ale vítá. „Vždyť ta i nás posouvá dál,“ zdůraznil Pech.

Na Šumavě považuje za největšího favorita Kopeckého s novou fabií. Ten se této role nezdráhá, ale nečeká, že s novým autem pro něj bude jednodušší vyhrávat. „Konkurence nebude spát. Platí to pro šampionát WRC2 i pro Česko, kde mám v plánu odjet celý mistrák. Každý se bude snažit nás porazit jako v minulosti,“ prohlásil Kopecký.

V pátek se on i dalších šest desítek soupeřů vydají na těžkou trať jubilejního ročníku Rallye Šumava Klatovy, která je zároveň úvodním podnikem mezinárodního mistrovství ČR. Pořadatelé přichystali několik novinek, především závod přiblížili více centru dění v Klatovech.

První vůz sjede ze startovní rampy na náměstí Míru přesně v 17 hodin, o 18 minut později by se měl vydat na populární Čínovský okruhu, který se letos jede nezvykle proti směru hodinových ručiček. Úplnou novinkou je pak „Městská“ rychlostní zkouška. Tu zahájí dvojité technické obkroužení Erbenova náměstí.

Pro fanoušky, preferující klasické rychlostní zkoušky, budou v pátek připraveny úseky mezi Svrčovcem a Řakomí a kultovní erzeta Buková - Kdyně završená těžkým a velmi klikatým sjezdem z vrchu Koráb.

Ve druhé sobotní etapě čekají na posádky dva průjezdy trojicí rychlostních zkoušek, které jsou typicky šumavské. Fanoušci budou vítáni zejména v Tedražicích na závěrečném testu každé ze sekcí. Cílová rampa bude opět na klatovském náměstí, vítězná posádka by tudy měla projet krátce po sedmnácté hodině. Kdo otevře šampaňské?Najdete na iDNES.czmobilní verze