Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český šampionát v rallye začne opět na Šumavě, asi i s Kopeckým

Václav Pech a Petr Uhl si užívají vítězství na Rallye Šumava. | foto: Pavel NěmečekMAFRA

2 2016
Na konci roku zveřejnila automobilová federace předběžné kalendáře Mistrovství České republiky v rallye pro nadcházející sezonu 2016. A první závod šestidílného seriálu se pojede, stejně jako letos, na konci dubna v okolí Klatov. Rallye Šumava bude mít na pořadu již 51. ročník a i letos bude jeho součástí Historic Vltava Rallye.

„Ta bude při svém jubilejním pětadvacátém ročníku znovu součástí mistrovství Evropy historických vozů. Starších sportovních aut se o tom víkendu u nás představí hodně i při dalších doprovodných akcích - Rallye Wiesbaden, ale i Rallye Šumava Legend, která získává stále větší popularitu,“ uvedl v tiskové zprávě Jiří Valenta, předseda pořadatelského PAMK Klatovy.

A příznivci motoristického sportu se budou mít příští rok v dubnu na Rallye Šumava zvlášť na co těšit. Jezdec plzeňského EuroOil Invelt teamu a sedminásobný mistr republiky si tam odbude premiéru s novým vozem Porsche 997 GT3.

Mistrovství ČR v rallye

29. a 30. dubna Rallye Šumava Klatovy

28. a 29. května Rallye Český Krumlov

17. - 19. června Agrotec Rally Hustopeče

1.- 3. července Rally Bohemia Ml. Boleslav

26.- 28. srpna Barum Czech Rally Zlín

30. září - 1. října Rallye Příbram

„Počítám, že poršáka poprvé představíme na Rallye Šumava. Teprve pak s ním vyrazíme na závody do zahraničí,“ uvedl Václav Pech po loučení se svým dosavadním vozem Mini John Cooper Works S2000.

S Porsche 997 GT3 by měl absolvovat kompletní český mistrák i mezinárodní seriál RGT Cup, jehož závody bývají součástí podniků mistrovství světa nebo Evropy.

Na startu klatovské rallye by neměl chybět ani úřadující český šampion Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport s vozem Fabia R5 a další závodníci české špičky.

I druhý závod domácí šampionátu se pojede na Šumavě, jihočeské Rallye Český Krumlov napíše už 44. díl. Do seriálu mistrovství ČR se po roce vrací Rallye Příbram, kterou letos na poslední chvíli nahradila jednodenní Rallye Klatovy.

„Pro nás bylo cenným zjištěním, že jsme dokázali zmobilizovat síly a uspořádali jsme v jednom roce dvě takhle významné soutěže. Velký dík patří všem, ktDeří se na tom podíleli,“ pochválil Valenta kolegy.

Do Plzeňského kraje zavítá i jeden z podniků šestidílného seriálu Rallysprint série, 37. ročník EPLcond Rally Agropa se pojede v okolí Pačejova 30. července.Najdete na iDNES.czmobilní verze