Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rallye rozjeli nejlépe Francouzi

20 2000
S a n R e m o - Francouz Gilles Panizzi se ujal vedení v Rallye San Remo, která je dvanáctým pokračováním mistrovství světa automobilových soutěží. Za Panizzim, jenž vyhrál předchozí Korsickou rallye a své umění na asfaltu prokazuje i v Itálii, je další francouzský jezdec stáje Peugeot Francois Delecour. Ten po úvodních osmi 'erzetách' ztrácí na Panizziho patnáct sekund. Na rallye startují i obě škodovky, Arminu Schwarzovi z Německa patří čtrnácté místo, Španěl Luis Climent je o osm pozic níže.

Před poslední rychlostní zkouškou měli oba týmoví jezdci Peugeotu po třech vítězstvích, závěr se ale lépe vydařil Panizzimu. Za dvojicí Francouzů patří třetí místo Richardu Burnsovi, britskému jezdci na voze Subaru, jenž vyhrál první
erzetu. Ten se zároveň jako jediný z vedoucí trojice šampionátu prosadil na přední příčky. Lídr Marcus Grönholm z Finska je totiž na šestém místě a třetí jezdec v pořadí MS, uzdravený Skot Colin McRae, je až osmý.

Továrnímu jezdci Škody Arminu Schwarzovi se začátek příliš nevydařil a po dvou zkouškách byl třiadvacátý. Během dalších měřených úseků se ale posunul o devět příček. "Ráno jsme začali poněkud opatrně, protože jsme věděli, že horské vozovky budou vinou deštivého počasí zrádné a klouzavé. O tom jsme se přesvědčili už v tréninku," vysvětlil taktiku německý jezdec.

"Po pomalejším startu jsem si začal více věřit, auto jelo dobře, proto jsem byl agresívnější. Kromě dvou proražených pneumatik a ztráty plnícího tlaku turba se octavia chovala výborně. Před námi je několik specialistů na asfalt, kteří mají místní tratě najety skoro naslepo," dodal německý jezdec s tím, že teprve v sobotní, nejdelší etapě se začne 'lámat chleba'.

Luis Climent měl drobné problémy s turbodmychadlem. "Na první sekci jsem zjistil, že mám nastavený příliš tvrdý podvozek. Tak jsem si to nechal změnit a v dalších erzetách už to bylo lepší," řekl Španěl. V sobotu čeká závodníky už od 7:00 sedm rychlostních zkoušek, v neděli dojede vítěz do San Rema okolo poledne.


Výsledky po 1. etapě:
1. Panizzi (Fr./Peugeot) 1:35:59,3 h., 2. Delecour (Fr./Peugeot) -15,4 s, 3. Burns (Brit./Subaru) -26,5, 4. Sainz (Šp./Ford) -52,3, 5. Liatti (It./Ford) -52,8, 6. Grönholm (Fin./Peugeot) -55,4, 7. Mäkinen (Fin./Mitsubishi) 55,8, 8. McRae
(Brit./Ford) -1:09,3, 9. Jean-Joseph (Fr./Subaru) -1:19,1, 10. Smeets (Belg./Mitsubishi) -1:34,1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze