Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rallye Paramo je plná favoritů

12 2000
L i b e r e c - Ještě kvalitnější obsazení, než měla evropská Rallye Šumava, bude mít druhý podnik domácího šampionátu v atomobilových soutěžích - Rallye Paramo. Ta začíná v pátek v 15.30 hodin na libereckém výstavišti a pokračuje v sobotu od 9.00 hodin. V seznamu přihlášených posádek je téměř stovka posádek, z nichž dvě mají druhou nejvyšší prioritu Mezinárodní automobilové federace FIA a třináct má podobnou domácí výsadu. Z české jezdecké špičky by neměl chybět nikdo.

"Bude to podobné jako na Šumavě, tedy tvrdý souboj o desetiny vteřin," předpověděl mistr republiky a obhájce loňského vítězství Ladislav Křeček, startující s repasovaným vozem Ford Escort Cosworth. "Při výčtu adeptů na medailové pozice nelze vystačit s prsty dvou rukou. Komu se podaří dojet do pátého místa, ten může hovořit o úspěchu," uvedl dále loňský šampion a pokračoval: "Že má liberecký podnik nižší bodový koeficient než měla první mistrovská soutěž není důležité. Systém šampionátu je takový, že nelze vynechat jediný závod."

Velkým favoritem vedle Křečka je vítěz úvodního šumavského klání příbramský Milan Dolák s Toyotou Corolla WRC. Mezi vážné adepty na přední příčky patří také zlínský mladík Roman Kresta s továrně připravenou Octavií WRC. Opomenout nelze Emila Trinera, extovárního pilota mladoboleslavského Motorpsort týmu, i Jana Trajbolda juniora, Karla Trojana juniora a Michala Garguláka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze