Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Klymčiw se musí na pomezí Chile a Bolívie obejít bez pomoci mechaniků

Ondřej Klymčiw | foto: Profimedia.cz

12 2015
Neděste se. Tým doprovázející motocyklového jezdce Ondřeje Klymčiwa to na probíhající Rallye Dakar nezabalil. Slavná soutěž má ale na programu maratónské etapy, během kterých jsou závodníci odkázáni pouze sami na sebe. Žádná asistence mechaniků, žádné zázemí a pomoc při případných opravách.

„Už se na to velice těším,“ uvedl z Jižní Ameriky Klymčiw.

První část z chilského přístavního města Iquique do bolívijského Uyuni absolvoval peloton motorkářů v neděli. Dnes se jezdci vydají na zpáteční cestu, během které najedou lehce přes 800 kilometrů. Měřená rychlostní zkouška přitom bude dlouhá 781 kilometrů, což z ní dělá nejdelší měřený test letošního ročníku.

Na přejezd připadá pouhých 24 kilometrů, což závodníkovi z Řečan nad Labem rozhodně nevadí.

„Přejezdy mě zatěžují nejvíce. Někdy je to 500 až 600 kilometrů po silnici. Pro mě je to nudný, skoro tam usínám,“ říká jezdec Barth Racing týmu, který se v průběžném pořadí držel před nedělní etapou stále v první třicítce průběžného pořadí.

„Jedu zatím na jistotu, abych dojel do Buenos Aires s nějakým slušným výsledkem,“ dodává Klymčiw, jenž už má za sebou sobotní den volna, který rozhodně nestrávil odpočinkem. Ráno a večer si šel zaběhat a v průběhu dne stihl otestovat i stroje v posilovně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze