Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rally Bohemia láká na dva průjezdy městem

Jan Kopecký na Rallye Bohemia. | foto: Radek PetrášekČTK

2 2014
Atraktivnější než kdykoliv v minulosti. Takový by měl být 41. ročník Rally Bohemia. Pátý závod mezinárodního mistrovství České republiky se jede 11. a 12. července a pořadatelé zveřejnili první informace. Lákavé!

Populární Bohemka slavnostně odstartuje na mladoboleslavském Staroměstském náměstí, odkud se vozy vydají do první polookruhové městské rychlostní zkoušky. Celá první etapa povede výhradně Mladoboleslavskem, tradiční úseky se pojedou v divácky atraktivních nočních časech za použití světelných ramp.

Sobotní druhá etapa nejprve zavede závodníky na Železnobrodsko a k Tanvaldu, ale závod vyvrcholí další mladoboleslavskou městskou zkouškou, tentokrát poblíž obchodního centra Bondy. V této lokalitě se poprvé závodilo už v roce 2011.

"K Mladé Boleslavi tato soutěž patří, a také proto jsme se rozhodli, že letos pojedeme hned dvě divácky atraktivní městské zkoušky. V loňském roce měly úspěch u diváků i jezdců, proto jsme jim vyšli vstříc," řekl předseda organizačního výboru Rally Bohemia Pavel Dušánek. V harmonogramu naopak chybí obvyklá superspeciálka na autodromu v Sosnové. "Místo ní jsme vybrali například nejhezčí úseky v podhůří Jizerských hor," vysvětlil Dušánek.

Mění se i zařazení soutěže, letošní ročník Rally Bohemia nebude patřit k soutěžím Evropského poháru. "Rozhodli jsme se tento šampionát opustit. Důvodem byla přílišná administrativní náročnost pro nás i pro startující posádky, což nebylo vyváženo zájmem zahraničních posádek o start v tomto seriálu. Můžeme si tak dovolit kompaktnější a přátelštější soutěž s menším počtem kilometrů rychlostních zkoušek," poznamenal Dušánek. Rally připomene oslavy 40 let od uvedení prvního soutěžního modelu Škoda RS. Na závodní trati by se mělo představit mimo jiné i několik historických vozů přímo z muzea mladoboleslavské automobilky.Najdete na iDNES.czmobilní verze