Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odměna pro Pecha za stupně vítězů s porsche? Práce a posilovna

Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem na rychlostní zkoušce Rallye Bohemia, čtvrtého dílu mistrovství ČR v automobilových soutěžích,. | foto: ČTK

4 2016
Plzeňský automobilový jezdec Václav Pech se poprvé v domácím šampionátu výrazně prosadil s novým vozem porsche. Na prestižní Rallye Bohemia nestačil jen na Jana Kopeckého. I když nevyhrál, tak je druhé místo pro celý EuroOil Invelt team malým triumfem.

„Přesně tak!“ nadšeně hlásil plzeňský pilot Václav Pech včera odpoledne z cíle Rallye Bohemia v Mladé Boleslavi. Poprvé, co jezdí s vozem Porsche 997 GT3, vystoupil na stupně vítězů. Rychlejší byl jen Jan Kopecký s tovární Škodou Fabií R5, který se přiblížil k obhajobě titulu.

Radovat se ale mohl i Pech, i když na bujaré oslavy nebyl čas. „Je neděle, brzo ráno musím do firmy, abych měl připravenou práci pro lidi. Pro celý tým je největší odměna to druhé místo na Bohemce,“ doplnil 39letý jezdec z Plzně.

A hned v cíli si Pech stanovil plány před dalšími závody. „Jsem strašně utahaný. Uřídit porsche na dlouhých rychlostkách bylo hodně vysilující. Pohybuju se třikrát čtyřikrát víc než ve čtyřkolce, takže před Barumkou budu muset častěji proběhnout posilovnou,“ pousmál se.

Ale zpátky k víkendové Rallye Bohemia. Pech vyhrál úvodní měřený test, ale hned v tom následujícím se přes něho dostal Kopecký a tak už to zůstalo až do cíle. Pech dokázal, že si na nový vůz zvyká víc a víc, navíc se týmu daří výkonný speciál lépe nastavovat.

Předpokládám, že po tomhle výsledku v týmu panuje velká spokojenost... Nejvíc nás nadchlo, že jsme v sobotu i za velkého deště a na mokrých silnicích, kde bylo vytahané bláto, dokázali jezdit tak rychlé časy. V neděli už jsme se snažili druhé místo udržet. Všechno se dařilo, auto fungovalo, svezení to bylo nádherné.

Opět se jelo z velké části za deště. Neříkáte si, že jste na suchu mohli ještě víc prohnat vítězného Jana Kopeckého?
To asi mohli (úsměv), ale my jsme strašně rádi za to druhé místo. Až doteď to nebylo výsledkově nic moc, takže jsme spokojení a budeme se snažit na to navázat.

Předchozí dva závody jste kvůli technickým potížím nedojel, neztrácel už jste optimismus?
Vůbec ne. Já jsem věděl, že jsme s klukama z našeho týmu problémy, které vznikaly, schopni vyřešit. Jen jsem se bál další banální závady. Naštěstí se nic nestalo a můžeme na tom stavět dál.

Myslel jste v koncovce Rallye Bohemia na ty předchozí nedokončené podniky?
Poslední dvě erzety už jsem auto malinko šetřil, protože nebylo kam pospíchat.

Berete tohle stříbro jako první odměnu pro celý tým za práci, kterou jste odvedli?
Určitě. Tohle je pro porsche vůbec jeden z největších úspěchů na české půdě.

Dokážete už si stanovit cíl pro příští závod - srpnovou Barum Rallye, která bude součástí mistrovství Evropy?
To zatím neumím, protože ještě nevíme, jaká se do Zlína sjede konkurence. Všichni ale věříme, že navážeme na úspěch z Bohemky. Auto je v pořádku, jen některé věci zrevidujeme a doladíme drobné detaily v nastavení.Najdete na iDNES.czmobilní verze