Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rakušané si doma počíhají na profesionály z české PGA Tour

Marek Nový, druhé kolo Prague Open 2010. | foto: Martin Kabát

7 2010
Druhý turnaj českého profesionálního okruhu se uskuteční v rakouském Waidhofenu. Lesnaté hřiště s parem 71 přiláká nejlepším tuzemských hráčům další zahraniční konkurenci.

Vlastně částečně "domácí". Ačkoli hřiště patří promotérské organizaci CZ Golf, dobře ho znají Rakušané Stephan Faseth, Werner Müllner a Dietmar Schleritzko.

Ve startovním poli se v neděli a v pondělí objeví také maďarští golfisté Roland Hahn a István Wilhelm, kteří doplní svého krajana Richarda Sarköziho.

Tomu se v zahajovacím turnaji Pilsner Urquel Czech PGA Tour před dvěma týdny ve Mstěticích podařilo první kolo, ale ve finálovém se propadl na dělené čtyřiadvacáté místo.

V roli vedoucího muže finančního žebříčku míří na Waidhofen Partner Trophy Kanaďan John Horsky (na snímku). Podobně jako on získá vítěz druhého turnaje sezony 55 tisíc korun z celkové dotace 400 tisíc.

John Horsky, vítěz Golf Prague Open 2010.

Pokračování se dočká také Fisher Challenge o vouchery na golfové zájezdy. Před dvěma týdny nasbíralo nejvíc bodů za nejlépe zahrané jamky (dopředu vybrané vždy po jedná s parem 3, 4 a 5) shodně šest profesionálů: Pablo Novo Hojas, Jakub Kučera, Lukáš Lizánek, Joaquín Navarro, Petr Nič, Lukáš Tintěra.

order of merit pga c

(v korunách)

1. Nový 65 914

2. Kučera 52 162

3. Schovánek 29 750

4. Mrůzek 29 000

5. Nič 25 000

6. P. Skopový 22 880

Pro ty hrající profesionály, kteří se účastní turnajů EPD Tour, bude nadcházející dvoukolový turnaj (a sobotní pro-am) poslední herní přípravou na jarní část zahraničního okruhu. Ta začne 17. května v Heidelbergu.

V zimní části si nejlépe vedl Jakub Kučera, jenž většinu domácí sezony vynechává. Národní Order of Merit, kam se počítají výdělky ze všech oficiálních akcí PGA. Vede Marek Nový, druhý muž mstětické overtury. Toho rakouské hřiště nedaleko Nové Bystřice a Slavonic, o víkendu uvidí.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze