Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ragbyová reprezentace končí v Polsku

1 2000
P r a h a - Poslední letošní utkání ve skupině B mistrovství Evropy sehrají čeští ragbisté v sobotu 4. listopadu v Polsku. Po vysoké domácí pražské výhře nad Ukrajinou 35:3 nastoupí od 14 hodin v Gdyni proti domácím reprezentantům se snahou zakončit podzimní část kvalifikace druhým vítězstvím. Pro vývoj vyrovnané skupiny, jejímiž dalšími účastníky jsou ještě Dánsko a Chorvatsko, to může být klíčový zápas, neboť i Poláci vstoupili do bojů ve skupině vítězně, když v Berlíně zdolali Německo 16:6.

S Polskem se střetli čeští hráči letos již jednou, v květnu v Praze vyhráli 39:13. Zajistili si tím prvenství ve skupině C evropského šampionátu a spolu se soupeřem postoupili do skupiny B.

Ve výběru trenérů Václava Horáčka a Pavla Jágra, který se sejde na krátkém soustředění dnes v Praze a do Polska odletí ve čtvrtek, jsou následující hráči: Javůrek, Fatka, Oswald, Žíla (všichni Smíchov), Macháček (Montferrand/Fr.), Vondrášek (Marlow/Wal.), Skall (Libourne/Fr.), Zachariáš, M. Pekáček (oba Auxerre/Fr.), Ripcsik, Kučera, M. Jágr, Kůrka (všichni Sparta), Beran, Šťastný (oba Praga), Lancinger, Pekárek, Nevický, Rohlík (všichni Říčany), Fojtík (Slavia), Opravil (Bystrc) a Šťourač (Vyškov).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze