Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mistrovská kocovina platí i v ragby, zjišťují ve Vyškově

Ragbista Tomáš Forst z Pragy se s míčem v ruce snaží projít vyškovskou obranou v utkání extraligy. | foto: Petr Skála

5 2016
Po blyštivém úspěchu přichází útlum. Nepříjemný výsledkový splín, pro který se v českém sportu zažilo označení mistrovská kocovina, dolehl i na vyškovské ragbisty. „Zafungovala u nás dokonale,“ pokývne Pavel Pala, jeden z trenérů úřadujících šampionů.

Dojem z letošní sezony může začít aktuálně čtvrtý Jimi Vyškov vylepšovat v sobotu, ve 14.00 hostí v úvodním zápase extraligové nadstavby Tatru Smíchov.

„Kluci si musí ujasnit, jestli chtějí pokračovat na nejvyšší úrovni a bojovat o první místo, anebo jestli chtějí polevit a bude jim stačit motat se kolem čtvrtého místa,“ konstatuje Pala, jehož svěřenci naposledy podlehli poslednímu Dragonu Brno 22:27. „Soutěž zatím ukázala, že nejsme připravení, jak bych si představoval. Letní příprava ze strany hráčů nebyla stoprocentní.“

S vyškovskými ragbisty nezamávala sláva, nebývalý zájem veřejnosti, peníze nebo vidina lukrativnějších nabídek. Vždyť ragby je v českých končinách stále ryze amatérským sportem. Příčinu slabších výkonů hledají trenéři v závěru minulého ročníku.

„Finále jsme hráli doma, byl to absolutní vrchol. Někteří kluci hráli přes nějaká zranění, která nám tajili, aby nevypadli ze sestavy,“ přibližuje Pala. „Když vše skončilo, museli se dlouho doléčovat.“

Vyškov, který v posledních letech vsázel na vlastní odchovance, se rovněž vyrovnává se situací, že u jejich protivníků působí skalp mistra jako velké lákadlo. „Další aspekt je, že mužstvo trochu zestárlo. Hráči jsou ve věku, kdy zakládají rodiny. Máme v týmu dva čerstvé tatínky a jednoho, který se oženil. Mění se přístup k životu, už v něm nemají jenom ragby,“ ví trenér.

Přes všechny komplikace Vyškov poměrně hravě pronikl do další fáze extraligy pro nejlepší šestku a v bojích o play-off zůstal jediným „mimopražským“ celkem.

Téma číslo jedna pro Palu a jeho trenérského kolegu Martina Hudáka bude něco jiného. „Došlo u nás k takovému sebeuspokojení z toho, že čtyři roky jsme někam směřovali a dosáhli toho. Musíme si odfrknout a orazit. Po podzimní části si musíme sednout a všechno i s hráči rozebrat,“ plánuje Pala.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze