Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Říčanští ragbisté smůlu nesetřásli. Při jejich zápase praskaly kosti

Ragby - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

9 2014
Ragbisté Říčan o víkendu prohráli ve Vyškově 3:13. To ale nebyla nejbolavější událost. Dva jejich hráči skončili s polámanými kostmi v nemocnici. Sanitka musela navíc dorazit i pro jednoho z domácích ragbistů. Na Moravě to byl hodně smolný den.

Jako by těch katastrof pro říčanské ragby ještě nebylo málo. Na jaře klubu vyhořely kabiny, hráči přišli o zázemí i tréninkové pomůcky a museli se odstěhovat z areálu. Do sezony tým vstoupil s kupou zraněných opor a hned ve druhém kole extraligy, radši snad ani nemluvit...

Během víkendového zápasu ve Vyškově odvezla sanitka do nemocnice další dva říčanské hráče.

Janu Rohlíkovi soupeř přiklekl ruku a zlomil mu předloktí.

Místo něj naskočil z lavičky Tomáš Vrba. Ani on nedohrál. Nešťastně na něj upadli tři protihráči a zlomili mu klíční kost.

„Před chvílí jsem s ním mluvil, dobré je, že nemusí na operaci. Za tři měsíce by měl být fit,“ prozradil v pondělí odpoledne říčanský trenér Martin Javůrek.

Hůře dopadl vyškovský hráč, jemuž ve stejném zápase vypadlo rameno a operaci se nevyhne.

„Za svou kariéru nepamatuju, že by během utkání musela třikrát zasahovat sanitka,“ brání Javůrek pověst ragby, které je u široké veřejnosti považováno za surový sport.

„Trpí prsty. Pak jsou časté trhlinky v kůži na dva nebo tři stehy. Ale ty úrazy z víkendu, to byla spíš náhoda. Jako když spadnete z kola. Fotbal považuju z tohoto pohledu za nebezpečnější sport,“ srovnává Javůrek.

Okamžiky to ale ve Vyškově nebyly hezké. Zatímco zranění říčanských borců nebyla pro oko diváka nijak drastická, při bolesti vyškovského hráče se přítomným tajil dech. Ocitl se totiž pod hromadou těl a řval utrpením, přičemž chvíli trvalo, než se prostor okolo něj uvolnil. „To nevypadalo hezky,“ přiznal Javůrek. „Ragbisté jsou většinou na tvrdé střety připravení. Je to tvrdý sport, ale férový.“

Zranění dalších hráčů sráží i sportovní ambice říčanského klubu. Dvě porážky na úvod extraligy nejsou ničím příjemným. „Trápíme se, máme obrovskou marodku. A když se začínala situace rovnat, přišlo zase tohle. Do nějakých tří týdnů se nám snad některé opory vrátí,“ těší se Javůrek.

Ze zázemí je spáleniště

Říčanský klub stále nemůže počítat se zázemím ve svém areálu, které na jaře vyhořelo. Z kabin je spáleniště, pomůcky vzal oheň.

„Město nám vyhradilo šatnu v nedaleké hale, ale není to optimální. Na opravě kabin se pracuje. Něco musíme hradit z vlastních zdrojů, pomoc přislíbilo město i Ministerstvo školství. Vše je v jednání,“ naznačuje Javůrek.Najdete na iDNES.czmobilní verze