Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sázka je sázka: australští piloti i letušky museli kvůli ragby do černé

Piloti australské společnosti Qantas museli po porážce země do černého, tedy barvy vítězných All Blacks. | foto: Foto: Facebook Qantas

2 2015
Pro obě země to byla mimořádná událost, a tak došlo i na sázky. A jelikož finále ragbyového mistrovství světa ovládl Nový Zéland, zástupci poražené Austrálie - konkrétně tamních aerolinek Qantas - dodrželi slovo a vybavili své zaměstnance černými tričky, symbolem vítězných All Blacks. Mimochodem: sázku uzavřeli i premiéři obou zemí.

Tak jako panovala před sobotním ragbyovým vrcholem na obou březích Tasmanova moře rivalita sportovní, přešla i do společnosti. Nejvíce vidět byly dvě letecké společnost - australská Qantas a Air New Zealand. Nejprve se „hecovaly“ na Twitteru, kdo si má v případě prohry své země jak přemalovat letadlo, ale nakonec sáhly k prozaičtějšímu, přesto stále vtipnému kroku.

„Pořád milujeme naše Wallabies, ale sázka je sázka,“ uvedla společnost Qantas a na sociálních sítích ukázala snímky toho, jak byla posádka letadla den po finále „vymóděna“ - letušky i piloti dostali černá trička.

Ohlasy na počin Qantasu jsou veskrze pozitivní: jakkoli to na hřišti byla tvrdá a nemilosrdná řež, teď jsou sousedi zase přáteli. Ragby je v Oceánii běžnou součástí života, i proto se o finále zajímaly také politické špičky obou zemí.

Letušky australské společnosti Qantas musely po porážce země do černého, tedy...

Letušky australské společnosti Qantas musely po porážce země do černého, tedy barvy vítězných All Blacks.

A mezi premiéry dokonce došlo na další sázku. Ten australský, Malcolm Turnbull, se nechal slyšet, že by bylo „cool“, kdyby si v případě prohry All Blacks jeho novozélandský kolega John Key vzal zlatou kravatu, a tím by vzdal hold tradiční barvě australských ragbistů.

Jenže výsledek znáte, All Blacks finále ovládli po výsledku 34:17. „Gratuluji, jste zaslouženými vítězi, bylo to skvělé finále,“ napsal Turnbull na svůj twitterový účet. „Znamená to, že si vy do parlamentu vezmete teď kravatu černou?“ odpověděl mu jeden z followerů - a Turnbull chlapsky opáčil: „Bojím se, že znamená, kamaráde.“

Nový Zéland je momentálně ve víru velkých oslav, ragbistům chystá slavnosti v ulicích. A humorné sázky - ať už leteckých společností, či premiérů zemí - vítěznou náladu jen podporují. Jen na dokreslení euforie: právě ministerský předseda Key má na Twitteru jako profilovou fotografii logo All Blacks...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze