Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ragbisté se zítra přestěhují z trávy na písek

29 2006
Praha - Ragbisté se zítra přesunou z travnatých ploch na písek. Na Strahově se koná 5. ročník turnaje v plážovém ragby. V ulici Nad Závěrkou vyrostla speciální Time out aréna o rozměrech 40 x 23 metrů, v níž se uskuteční největší letní ragbyová akce na českém území. Loni se podnik uskutečnil v Mlékojedech na Neratovicku.

Tam se hrálo na klasickém beachvolejbalovém hřišti. To svým rozměrem limitovalo možný počet hráčů i jejich výkony. Podobné problémy by měly letos odpadnout. I díky tomu pořadatelé připravili tři samostatné turnaje.

"Hlavní turnaj je určen pro ryzí ragbisty, kteří jsou trénovaní na tvrdé kontakty se soupeřem," vysvětluje Antonín Brabec, jeden z pořadatelů.

"Při druhém se opět bude hrát kontaktní ragby, ale v podání žen. Třetí turnaj je určen především pro ty, kteří s ragby teprve začínají nebo si chtějí hru užít bez tvrdého kontaktu. Tato kategorie je vhodná také pro smíšená mužstva mužů a žen."

 V hlavní kategorii se stejně jako v minulých letech představí zástupci předních českých klubů, počítá se i s účastní zahraničních ragbistů.

V jednom mužstvu může být maximálně 10 hráčů, v poli jich pak může hrát polovina. Hrací doba je stanovená na 2 x 5 minut.

Akce začíná v 9 hodin zápasy v základních skupinách. Ty by měly trvat do 16 hodin. Pak bude následovat vyřazovací část s vrcholem v 18.30, kdy je na programu finálový duel.

Po něm se na Strahově chystá velká ragbyová party.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze