Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Raftaři jsou ve slalomu na MS dvakrát zlatí

30 2003
Lipno - Obě reprezentační posádky České republiky vybojovaly na mistrovství světa na Čertových proudech zlaté medaile ve slalomu. Jak muži z oddílu RK Trója, tak i ženská posádka Jezinek rozhodly o zisku titulů mistrů světa zlepšeným výkonem ve druhé jízdě, když po prvním kole byly obě posádky shodně na třetím místě, podle pravidel se počítal čas z lepší jízdy.

Obtížnou trať dokázaly české posádky v prvním kole zajet pod svými možnostmi, muži i ženy si shodně připsaly po jedné padesátivteřinové penalizaci za neprojetí branky.

"Projeli jsme dobře velmi obtížnou protivodnou branku číslo tři, ale udělali jsme zbytečnou padesátku na povodné šestce. Jára Pospíšil nestrčil včas do branky hlavu," popsal pocity po první jízdě Tomáš Křivánek.

Podobně dopadly i Jezinky, které si připsaly padesátivteřinovou penalizaci na povodné čtyřce. "Byly bychom první, kdybych dostala hlavu do čtyřky," smutnila po dojetí prvního kola Michaela Hodačová. 

Do druhého kola nastupovaly oba týmy s přáním vyvarovat se zbytečných chyb a snažit se ještě trochu vylepšit čas. Za mohutného povzbuzování stovek diváků projížděli bezchybně trať nejprve muži.

"Jeli jsme perfektně, pouze jsme trochu podjeli protivodnou sedmičku, takže jsme ji museli pracně vypádlovávat," řekl v cíli čerstvý mistr světa Jaroslav Pospíšil. "Byla to strašná dřina, ale mohutné povzbuzování diváků bylo fantastické, hnalo nás dopředu, dávalo nám to neskutečnou sílu," vysekl Pospíšil poklonu fanouškům.

Po skončení slalomu mužů se vydaly na náročnou trať ženské posádky. Po ukázkovém projetí horní části trati mohly všechny naděje Jezinek přijít vniveč na povodné brance číslo šest.

"Myslela jsem si, že máme padesátku, protože jsem si nebyla jistá, jestli jsem do branky včas strčila hlavu," popisovala klíčový okamžik Jaroslava Hájková. Nakonec se Jezinky padesátivteřinové penalizaci stejně nevyhnuli, rozhodčí jim jí přisoudili na brance číslo jedenáct.

"Myslela jsem si, že jsme branku projely v pohodě, ale rozhodčí měli jiný názor. Naštěstí daly padesátku i druhé novozélanďanky, které navíc daly šest šťouchů," komentovala verdikt rozhodčích Hájková.

O náročnosti trati svědčí fakt, že se v prvním kole zvrhly celkem tři posádky, Rusové, Kanaďané a Dánové, pouze pěti posádkám se podařilo zajet všechny branky.  

Pořadí muži:
1. Česká republika čas 158.42 penalizace 5
2. Německo 165.83 10
3. Slovensko 192.60 15
Pořadí ženy
1. Česká republika 233.19 60
2. Nový Zéland 270.04 80 
3. Austrálie 301.50 125

Mistrovství světa v raftingu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze