Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Radost z triumfu střídá zlost. Vršeckého trestali a vzali mu výhru

David Vršecký, jezdec týmu Buggyra. | foto: Libor ZavoralČTK

23 2010
V cíli byl první, ale radost mu vydržela jen krátce. Českého jezdce Davida Vršeckého po závodě mistrovství Evropy tahačů potrestali za překročení povolené rychlosti. Deset vteřin navíc znamenalo pád na čtvrtou pozici.

Na stupně vítězů tak Vršecký během druhého dne zápolení v italském Misanu vystoupil až po poslední jízdě úvodního soutěžního víkendu, ve které skončil druhý. Další český jezdec Adam Lacko vybojoval s vozem MAN sedmé a čtvrté místo.

"Dohodli jsme se s týmovým managementem, že nebudeme rozhodnutí technických komisařů komentovat," řekl rozmrzelý Vršecký, který podle jury překročil rychlost o pět kilometrů v hodině.

David Vršecký, mistr Evropy v tahačích

"Nejsme ubrečený tým; snad jenom tolik, že naposledy jsem byl za překročení rychlosti penalizován, tuším, v roce 1998," dodal.

"Na druhou stranu mám velkou radost z toho, že nová buggyra jezdí hodně rychle a umí vyhrávat. Jsou ale věci, které člověk při nejlepší vůli neovlivní."

V následném závodě s hendikepem, před jehož začátkem si osm nejrychlejších jezdců předchozího závodu prohazuje místa na startovním roštu, se Vršecký konečně protlačil na stupně vítězů.

"Vzhledem ke všemu, co se v Misanu dělo, jsem nakonec celkem spokojený. Museli jsme vzhledem ke změnám technických pravidel postavit úplně nové auto, přesto jsme schopni vyhrávat," řekl Vršecký.

Celkově je čtvrtý a Lacko šestý, lídrem seriálu se stal bývalý Vršeckého týmový kolega Markus Bösiger, který s renaultem vyhrál dva ze tří víkendových závodů.

Zbývající triumf si připsal Španěl Antonio Albacete s tahačem MAN. Jedna sobotní jízda byla zrušena kvůli znečištěné trati po havárii.

Závod ME tahačů

v italském Misanu

Třetí závod: 1. Bösiger (Švýc./Renault) 25:11,723, 2. Hahn (Něm./MAN) -0,371, 3. Östreich (Něm./Renault) -6,654, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -6,922, ...7. Lacko (ČR/MAN) -25,528.
Čtvrtý závod: 1. Albacete (Šp./Renault) 25:16.582, 2. Vršecký -7,856, 3. Hahn -8,828, 4. Lacko -20,368.
Průběžné pořadí ME: 1. Bösiger 44, 2. Hahn 38, 3. Albacete 30, 4. Vršecký 27, ...6. Lacko 17.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze