Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šimůnek se vrací domů. Od příští sezony bude jezdit za ČEZ Tábor

Radomír Šimůnek mění barvy. Bude jezdit za ČEZ Cyklo Team Tábor. | foto: Cyklokros.cz

4 2016
Deset let strávil Radomír Šimůnek v Belgii, naposledy jezdil za tým ERA Real Estate-Murprotec. Teď nastal čas, aby se vrátil domů, za rodinou. V roce, kdy se poprvé stal mistrem republiky, podepsal smlouvu v ČEZ Cyklo Team Tábor.

Dlouho celou situaci zvažoval. Dlouho si ani nebyl jistý, jestli vůbec v kariéře pokračovat, vždyť poslední dvě sezony byly totálně zpackané.

Před mistrovstvím světa v belgickém Heusden-Zolderu ale prozradil, že má dvě tři alternativy, mezi kterými se bude rozhodovat, takže končit nehodlá. „Mám i nabídku od stávajícího týmu, trochu mě to táhne domů, ale všechno je to zatím předčasné,“ vykládal tehdy.

Fotogalerie

V Murprotecu mu nabízeli i práci po konci kariéry, ale zase byl trávil skoro celý rok v Belgii. Nic by se nezměnilo. „A já jsem přitom takový nacionalistický Čech. Rád bych někdy fungoval doma. Já jsem v Belgii, manželka v Čechách, není to jednoduché. Rád bych založil rodinu, ale přes Skype to těžko udělám,“ usmál se.

Následná devátá příčka, kterou v Belgii vybojoval, ho hodně povzbudila. Po startu se přitom pohyboval na úplném čele. „Ale mlaďasové jeli ještě o tři čtyři kilometry rychleji,“ povídal později v cíli.

Nicméně zjistil, že ještě nepatří do starého železa a že se s ním pořád musí počítat. „Byla to pro mě zlomová sezona. Poslední dvě nestály za nic, kdyby taková byla i třetí po sobě, už by to asi nešlo,“ přiznal.

Ale to se nestalo a tak se Šimůnek ve dvaatřiceti vrací domů. V Táboře bude mít kolem sebe partu mladíků, kterým má za úkol předat co nejvíc zkušeností. A že jich během kariéry nasbíral...

„Zkušenosti, které jsem čerpal posledních deset let v Belgii, se musí také nějak zúročit a je třeba je předávat dál, aby to obohatilo i další kluky. Třeba někde dělají chybu a člověk jim může pomoct, aby byli zase o něco lepší. Pak nám tady třeba zase vyroste nový mistr světa,“ uvedl na čtvrteční tiskové konferenci Šimůnek.

Nebo mistr Evropy. Vždyť evropský šampionát se už příští rok jede právě v Táboře. I to je jeden z důvodů, proč Šimůnek v jihočeském městě zakotvil. „Pokud budou mít chuť, rád jim pomůžu, abychom se na příští rok dobře připravili a udělali co nejlepší výsledek,“ řekl dvaatřicetiletý cyklista.

Radomír Šimůnek triumfálně projíždí cílem MČR v cyklokrosu v Kolíně

KONEČNĚ SE DOČKAL. Radomír Šimůnek byl v Kolíně nejsilnější a vyhrál MČR.


Pro Tábor to není první velká posila. Už na začátku roku do týmu přivedli Martinu Mikuláškovou, takže příští rok budou táborské barvy oblékat oba mistři republiky.

„Tvoříme perspektivní tým mladých cyklokrosařů a chtěli jsme k nim přivést zkušeného závodníka, který by jim měl jít příkladem. S Radkem počítáme jako s lodivodem, který by měl pomoci náš tým zviditelnit,“ uvedl předseda klubu Josef Krch, na kterého navázal i jednatel Agentury Cyklistika s. r. o. Petr Balogh: „„Od spolupráce s Radkem Šimůnkem očekáváme, že se stane tváří ČEZ Cyklo Teamu Tábor a celého českého cyklokrosu. Má k tomu všechny předpoklady a věřím, že nám pomůže posunout cyklokros opět na světové výsluní.“

Teď Šimůnka čeká odpočinek a v létě náročná příprava, vždyť bude jezdit s českou trikolorou na zádech. „A nikdo v tak nádherném tričku nechce jezdit třicátý nebo čtyřicátý.“Najdete na iDNES.czmobilní verze