Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na naše utkání znovu dorazí všichni Hujeři, těší se Štěpánek na rodinu

Radek Štěpánek se po příjezdu do Ostravy stal objektem zájmu novinářů. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

27 2014
Aspoň jeden den si oddechl. Sobotu Radek Štěpánek prožil s rodinou v Přerově. Za tou dorazil v pátek. Leč v neděli dopoledne už vyrazil znovu na cesty, tentokrát jen do Ostravy, kde české tenisty čeká utkání Davisova poháru s Nizozemci.

"Už dlouho jsem nebyl doma, protože po loňském daviscupovém finále jsem hned letěl na Floridu a pak do Austrálie," připomněl. "Hrajeme v Ostravě, takže na zápas přijde celá rodina, opět dorazí všichni Hujeři. Brzy se znovu uvidíme tady".

Každým rokem se z australských veder vracíte do zimy v Česku. Jak se s tím vyrovnáváte?
Nejlepší je pohybovat se tu mezi hotelem a halou. Pro tělo to je šok, ale jsme na to zvyklí, nezažíváme to poprvé, zkušenosti máme. Jak vidíte, jsem zabalený. Musíme si dávat pozor, protože každé nachlazení je obrovské oslabení. Máme ale skvělý doktorský tým.

Už víte, zda proti Nizozemcům nastoupíte do dvouher, nebo dostane šanci někdo jiný?
To nevím, to záleží na kapitánovi. Jsme tu ale v nejsilnější možné sestavě.

Spousta fandů bere utkání s Nizozemskem jako formalitu. Je to tak?
V žádném případě. Lidi od nás čekají jasný postup, jsou namlsaní tím, co jsme dokázali za poslední roky. Přijeli jsme se předvést před domácími fanoušky, protože ne všichni měli možnost být s námi v Bělehradě. Snad bude atmosféra fantastická jako vždycky. My se na to těšíme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze