Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V naší kabině rozhoduje hlas lidu, směje se prostějovský kapitán Nečas

Radek Nečas v dresu Prostějova zakončuje. | foto: Petr Janeček, MAFRA

28 2014
S pomyslnou kapitánskou páskou povede basketbalisty Ariete Prostějov do právě startující sezony Radek Nečas. Zkušený pivot a také vedoucí reprezentačního áčka svoji novou funkci bere s nadhledem a její význam nepřeceňuje. „Na hřišti budu mluvit s rozhodčím a čekají mě asi nějaké společenské akce. To je asi tak vše,“ usmívá se vyrovnaně Nečas.

Taky ale můžete mít občas v kabině proslov ke spoluhráčům…
To u nás nepůjde. V kabině rozhoduje hlas lidu. Ale ještě jednu povinnost kapitán má. Když je příležitost, přebírá za týmy ceny.

Budete mít takovou možnost na konci sezony?
Těžko říct. Změn v sestavě bylo hodně. Takový průvan v kabině v kariéře nepamatuji. Výsledky v přípravě sice nebyly špatné, nejdou ale přeceňovat. Soupeři nebyli kompletní ani nejsilnější. Chceme vyhrávat a bojovat o medaile. Jak na tom opravdu budeme, však ukáže až sezona.

Přes velkou obměnu kádru hrajete podobně jako v minulých sezonách. Kolektivně, s velkým počtem střelců. Týmový duch Orlů zůstal v kabině?Zatím to tak vypadá. V přípravě se nám dařilo, věřili jsme si. I proto šel míč z ruky do ruky. Jestli to tak opravdu bude, ukážou těžké zápasy, kdy se dostaneme pod tlak. Hned se uvidí, zda vydržíme hrát jako tým.

Už v minulých letech Orli právě takto soupeře přehráli. Povídal jste o tom novým spoluhráčům?
Kluci, kteří přišli, basket umí a sami to vědí. Jsme nový tým, který ještě není sehraný, a z toho můžou pramenit chyby. Ty lze nahradit kolektivní hrou. To je každému jasné.

V závěru přípravy jste měli vždy několik dvouciferných střelců. Další shoda s minulou sezonou…
To je pravda. Zase nebudeme mít jednoho střeleckého lídra a prakticky každý hráč to umí zvednout. Posledně nám to přineslo úspěch, třeba se bude všechno opakovat.

V létě jste působil jako vedoucí národního týmu. Jaké to bylo sledovat zápasy z lavičky?
Je to úplně něco jiného. Nemáte možnost ovlivnit dění na hřišti. Už proto se těším, až začne liga. Jsem hladový po basketu. A tak jsou na tom i všichni spoluhráči.Najdete na iDNES.czmobilní verze