Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konec technickým potížím. Raboň na Cape Epic ovládl etapu a je třetí

Biker František Raboň | foto: Profimedia.cz

26 2014
Nejdřív ho brzdily defekty, ve druhé etapě Cape Epic zase bahnem úplně zdemoloval brzdové destičky a opravou přišel o 13 minut. Až čtvrtý závodní den nejtěžšího etapového závodu světa mohl biker František Raboň zvednout ruce nad hlavu. Konečně, oddechl si coby vítěz třetí a současně nejdelší etapy ročníku. Novým lídrem závodu se stal tým Kristiána Hynka, v etapě třetí.

Větrný den to nedaleko Kapského města byl, v něm 134 kilometrů a 1 800 výškových metrů. A Raboň se svým švýcarským parťákem Christophem Sauserem chtěl zlomit smůlu předchozích dnů. "Snad budeme mít víc štěstí, abychom mohli udeřit," přál si Raboň.

Udeřil v etapě, co uzavřela první polovinu závodu.

Trojice týmů se za třetí občerstvovací stanicí usadila v čele a společnými silami cyklisté navyšovali náskok na dosavadní lídry Platta s Huberem. A když ani posledních 30 kilometrů nerozhodlo ve prospěch žádné z dvojic, vítěze musel určit až spurt.

Do cílové rovinky se jako první s drobným náskokem vřítil Sauser, ohlédl se po svém českém kolegovi a pak rukou oslavně mával nad hlavou. Raboň proťal cílovou pásku hned za ním a z jeho gest zářila obrovská radost. Všechny tři dvojice v cíli tak mají po jednom etapovém primátu.

Vítězové se objali, pak si Raboň po skoro pětihodinové dřině musel sednout na zem a s úsměvem srkal Colu. Taková byla jeho první odměna za dřinu a za posun průběžným pořadím.

Týmu Meerendal Songo Specialized teď patří 3. místo s odstupem 9:41 minuty na nové lídry Hynka s Mennenem, od druhého místa Švýcara Hubera s Němcem Plattem je však dělí jen čtvrt minuty.

A k cíli teď bikerům schází 4 etapy a 352 kilometrů.

Výsledky

Závod horských kol Cape Epic v JAR - 3. etapa (134 km):
1. Sauser, Raboň (Švýc./ČR) 4:53:34, 2. Kaufmann, Käss (Něm.) stejný čas, 3. Mennen, Hynek (Něm./ČR) -2.

Průběžné pořadí:
1. Mennen, Hynek 14:56:42, 2. Platt, Huber (Něm./Švýc.) -9:27, 3. Sauser, Raboň -9:41.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze