Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čech proti Čechovi na Cape Epic: Hynek dál vede, Raboň stáhl dvě minuty

Biker Christoph Sauser (v čele) se svým kolegou Františkem Raboněm v etapovém závodě Cape Epic. | foto: Greg Beadle, Shaun Roy, Sam Clark, Nick Muzik - Cape Epic/SPORTZPICS

28 2014
Byla pátá v pořadí, navrch královská a prý i nejtěžší ze všech dosavadních etap bikového závodu Cape Epic. A přinesla následující: vítězství Belgičana Roela Paulissena a jeho italského parťáka Riccarda Chiariniho, třetí místo dvojky František Raboň - Christoph Sauser a ztrátu vedoucího Kristiána Hynka, který přesto dál brání vedení.

Páteční etapa měřila 110 kilometrů, ale bikeři až do cílové rovinky bojovali, jako by odšlapali jen poloviční porci a jako by za sebou neměli už šest závodních dnů. V cílovém spurtu pak Paulissen, bývalý šampion jihoafrických etap, porazil čtvrteční etapové vítěze Schurtera s Buysem.

Důležitější však byla bitva za zády nejlepších mužů etapy. Čech proti Čechovi v honbě za celkovým prvenstvím.

Raboň ještě boj o žlutý trikot nevzdal a v této etapě plánoval se svým kolegou udeřit. Měli už na vedoucí česko-německou dvojku náskok kolem pěti minut, jenže pak se ozvalo nechtěné PSSS!

"Zase defekt," litoval pak Sauser. "Byl to dobrý den pro vytvoření velkého náskoku, ale znovu nás zastavila smůla. Někdy prostě trefíte kámen v nejhorším možném místě, byly jich tam snad dva miliony a já najel na ten nejhorší. Měl jsem pak v plášti asi dvoucentimetrovou díru."

Sauser s Raboněm se mohli posunout vpřed výrazněji, ze své ztráty však nakonec ukrojili jen dvě minuty a jejich odstup od čela je teď 9:47 minuty. Jen dva dny zbývají ke konci bikového pekla, jen dva dny příležitostí na zvrat výsledků.

"Na jednu stranu jsem šťastný, že už bude konec, že to budeme mít za sebou. Ale na druhou stranu bychom si přáli víc příležitostí, kde ztrátu stáhnout," dodal Sauser, čtyřnásobný vítěz Cape Epic. "Budeme potřebovat kupu štěstí, kluci jsou hodně silní."

Výsledky

Závod horských kol Cape Epic v JAR - 5. etapa (110 km):
1. Paulissen, Chiarini (Belg./It.) 4:52:03, 2. Schurter, Boys (Švýc./JAR) -6, 3. Sauser, Raboň (Švýc./ČR) -5:00, ...5. Mennen, Hynek (Něm./ČR) -6:59.

Průběžné pořadí:
1. Mennen, Hynek 23:43:32, 2. Sauser, Raboň -9:47, 3. Böhme, Stiebjahn (Něm.) -15:52.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze