Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklista Raboň ukončil první misi v Africe čtvrtým místem

František Raboň | foto: Specialized

21 2014
Přestože mu bronz v prvním bikovém závodě unikl jen o čtyři vteřiny, byl plzeňský biker František Raboň v cíli svého prvního závodu na horských kolech spokojený. "Na první, takhle těžký závod s tolika kvalitníma lidma na startu to bylo dobrý," hlásil pro web mtbs.cz cyklista, který na biky přesedlal po minulé sezoně ze silnice.

Na závěr svého více než měsíčního pobytu v Jižní Africe si odbyl i soutěžní premiéru. "Hrozně zážitků a načerpání zkušeností. Budíček v půl páté ráno, rychlá snídaně, napumpovat gumy,... " pokračoval nadšeně Raboň.

Maraton Attackwas Extreme Challenge 2014, který hostilo městečko Outshoorn necelých 500 kilometrů východně od Kapského Města, měřil 121 kilometrů s převýšením 2900 metrů. Raboň strávil na trati bez pěti minut pět hodin.

Vyhrál švýcarský maratonský specialista Urs Huber z týmu Bulls před krajanem Christophem Sauserem, který je v týmu Specialized parťákem Františka Raboně.

Plzeňský biker byl od začátku závodu vpředu a poté, co se zhruba v polovině utrhl pozdější vítěz, jel Raboň ve skupině pronásledovatelů. "Začátek byl v pohodě, ale přišel první kopec a hned na plný plyn. To jsem nečekal," usmíval se Raboň.

Přesto se ale udržel ve vedoucí desetičlenné skupině, z níž postupně závodníci odpadali. Na čele jeli oba Švýcaři a za nimi pět pronásledovatelů. "Postupně jsem se cítil líp a líp, posledních dvacet kiláků jsem začal útočit. Zůstal jsem tak s Plattem, který mě bohužel porazil v boji o třetí místo," popisoval Raboň.

V úterý se vrací do republiky, ale hned 2. února odcestuje zpátky do Jižní Afriky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze