Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Start Rabbita stihl i nasupený trenér Váňa. Vítězství je plus, říkal

Rabbit Well a žokej Josef Váňa mladší. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

24 2015
Rozběhne se, nebo zůstane stát a zírat na uhánějící zbytek pole? Devítiletý ryzák Rabbit Well napínal při třetím dílu kvalifikace na říjnovou 125. Velkou pardubickou značnou řádku dostihových příznivců.

Podle vypsaných kurzů hlavní favorit 5800 metrů dlouhé steeplechase cross country se tentokrát rozhodl závodit. Dlouhou dobu se držel nenápadně schovaný, ale v závěrečné fázi vyrazil vpřed a stáji Rabbit Trhový Štěpánov vydělal největší podíl ze čtyřsettisícové dotace.

„Všichni víme, že je to dobrý kůň. Musí se s ním zvládnout zejména starty, u nich má problém s odskakováním. Když se mu to podaří, tak většinou vyhraje. Dneska mu to vyšlo a doufám, že mu to vydrží i v říjnu,“ přál si spokojený vítězný žokej Josef Váňa mladší.

Stejně jako on trnul na startu i jeho otec a trenér Rabbita Josef Váňa starší. Na nervozitě jim nepřidal fakt, že se začátek dostihu musel opakovat a šestnáctka koní vyběhla až na druhý pokus.

„Řval jsem jako Turek, protože mi ujeli kvůli televizi a musel jsem na start běžet. Říkám běžet, ale byl to spíše pohyb těžce raněného vojáka. Dostal jsem se tam až na ten druhý start. Mnoho nechybělo a koník tam zůstal stát, pak by to bylo všechno špatně,“ prohlásil legendární žokej a úspěšný trenér.

„Šli jsme do toho s cílem se hlavně kvalifikovat, a to že jsme vyhráli je plus,“ doplnil spokojený Váňa mladší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze