Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Quail Hollow ovládl fenomenálním výkonem dvacetiletý McIlroy

Rory McIlroy ve svých stále dvaceti letech vyhrál první turnaj na PGA Tour | foto: AP

3 2010
Rory McIlroy pokořil 62 ranami velmi náročné hřiště v Quail Hollow a stal nejmladším vítězem na PGA Tour od triumfu Tigera Woodse v Orlandu z roku 1996.

Tomu se tedy říká dárek k úterním jednadvacátým narozeninám. Rory McIlroy vyhrál Quail Hollow Championship, ačkoli jen těsně prošel cutem.

McIlroy v neděli předvedl další skvělou jízdu. Od čtrnácté jamky to byla jeho exhibice. Na této jamce přišlo birdie, na další dokonce eagle po úžasné přihrávce na green. To už severoirský mladík vedl o tři rány a bylo jasné, že vítězství může ztratit jen svou chybou.

Rory McIlroy, Quail Hollow Championship

I obávaná Zelená míle, tři nejnáročnější jamky na PGA Tour, pro něj tentokrát nepředstavovala vážnou překážku. McIlroy ji zahájil za birdie - z fairwayového bunkeru poslal další skvělou přihrávku na green, jeho míček se zastavil metr od jamky.

Na vodou obehnané sedmnáctce zahrál par a na osmnáctku kráčel v klidu s náskokem čtyř úderů.

Rovněž osmnáctku zvládl s bravurou. Od týčka i po green byl přesný, navíc udělal nádhernou tečku za svou hrou třináctimetrovým puttem do birdie, čímž přivedl diváky v areálu poblíž Charlotte takřka do varu.

Rory McIlroy, Quail Hollow Championship

Ač jamky byly navrtány na těžkých pozicích, stanovil nový rekord hřiště 62 ran.

čtěte také

Nechybělo přitom mnoho a McIlroy si po druhém hracím dnu balil kufry. Byl totiž na skóre +1, přesně na hranici cutu. Ve třetím kole obešel mimořádně náročné hřiště za 66 ran a vyhoupl se o jednačtyřicet míst na sedmou příčku. Na vedoucího Mayfaira na začátku neděle ztrácel čtyři údery.

Ulsterský expres předvedl úžasnou stíhací jízdu, vždyť v součtu dvou finálových kol měl úctyhodné skóre -16 a nakonec vyhrál o čtyři údery.

Phil Mickelson, Quail Hollow Championship

Druhý skončil Phil Mickelson, jemuž se nedařilo zejména na odpališti. Američan měl být hlavním favoritem, nakonec si proměněným náročným puttem na osmnáctce zajistil vedle slušného podílu z finanční dotace 6,5 milionu dolarů i důležité body do světového žebříčku, ve kterém se opět přiblížil první příčce Tigera Woodse.

Billy Mayfair, Quail Hollow Championship

Ve finálovém kole selhal Billy Mayfair, který vedl po dva dny. Třiačtyřicetiletý hráč, jenž musel uspět v kvalifikaci, aby si v Quail Hollow zahrál, nakonec skončil čtrnáctý.

Jamka jako kýbl

McIlroy až do čerstvého úspěchu zůstával na PGA Tour, kam letos přestoupil z evropského okruhu, za očekáváním. V sobotu vůbec poprvé po devíti kolech zahrál pod sedmdesát ran. Letos na zámořských turnajích neskončil nikdy mezi čtyřiceti. Provázejí jej problémy se zády a po nezdaru na Masters uvažoval o tom, že si dá delší přestávku na léčení.

"Když máte takový den, jaký měl on, pak je jamka velká jako kýbl," řekl k výkonu svého parťáka z flightu Anthony Kim. "Měl těžký rok, výhra mu dodá sebevědomí," dodal Kim, který v Quail Hollow vyhrál před dvěma lety.

"Původně jsem myslel, že by mi 68 ran mohlo stačit na vítězství. Ale Rory předvedl neuvěřitelný výkon a je to opravdu jeden z nejnadějnějších golfistů světa," smekl poklonu Mickelson.

Quail Hollow Championship - konečné pořadí

Par 72: 1. McIlroy (Sev. Irs.) 273 (72+73+66+62) -15, 2. Mickelson (USA) 277 (70+68+71+68) -11, 3. Cabrera (Arg.) 278 (70+67+73+68) -10, 4. De Jonge (Zimb.) 279 (70+73+70+66) -9, 5. Van Pelt 280 (65+76+71+68) -8, 6. Fowler (oba USA) 281 (73+70+71+67) -7.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze