Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ptáček a Hamáčková na Pražské tyčce obhájili

14 2006
Praha - Adam Ptáček a Pavla Hamáčková obhájili vítězství na mezinárodním exhibičním závodu ve skoku o tyči Pražská tyčka. Ptáček na Můstku na Václavském náměstí překonal výšku 566 centimetrů. Pavla Hamáčková vyhrála díky výkonu 446 centimetrů.

Ptáček totiž v úterý v Praze na Děkance skočil 571 centimetrů a dokonce atakoval svůj vlastní český rekord pod otevřeným nebem, když neúspěšně pokoušel výšku 581 centimetrů, své halové maximum.

Tentokrát při exhibici skákal proti laťce ještě o centimetr vyšší, ale už prý cítil únavu a neuspěl. Druhý skončil Američan Adam Keul výkonem 556 cm, třetí byl další Čech Štěpán Janáček (530).

"Včera jsem skákal večer a neměl jsem ani čtyřiadvacet hodin, abych zregeneroval. Proto jsem se zpočátku trápil," řekl novinářům český rekordman Ptáček, který dva závody ve dvou dnech absolvoval poprvé v kariéře.

"Bylo to dneska hodně vytrápené, ale chtěl jsem si to zkusit," pravil Ptáček, jenž tak simuloval kvalifikaci a finále na mistrovství Evropy, které se v létě koná v Göteborgu.

Pružící rozběh pro něj prý nebyl úplně ideální, přesto vyhrál potřetí v patnácti ročnících. Nyní ho čekají tři dny odpočinku a v neděli další závod, první liga Evropského poháru v Praze na Strahově. Má připravenou delší a tvrdší tyč, s níž si věří na český rekord.

"Doufám, že si na ni zvyknu," dodal s tím, že může letos reálně přemýšlet na výšky kolem 580 cm.

Soutěž žen

Pavla Hamáčková si výkonem 446 centimetrů vytvořila letošní maximum.

Druhá skončila se stejnou výškou, kterou však zdolala na druhý pokus, Nasja Ryshichová z Německa, třetí pozici vybojovala Polka Rosza Kasprzaková. Čtvrtá byla druhá česká zástupkyně Kateřina Baďurová, která skočila 420 cm. Hamáčková vyhrála ve dvanáctém ročníku závodu žen podruhé, v prvních šesti ročnících dominovala Daniela Bártová.

"Je to milé, že jsem vyhrála, ale cennější je, že jsem se toho bloku, skoro noční můry, kdy ty závody nezvládám technicky, zbavila," radovala se Hamáčková. "Jinak bych se dneska asi sbalila a přihlásila se léčení do  Bohnic," dodala. V posledních třech závodech se totiž rovněž cítila dobře, ale výsledky tomu neodpovídaly.

Nyní je Hamáčková v životní formě, ale na svůj český rekord 460 cm nemyslí. "Jinak to končí tak, že skočím 420 a doma si pak brečím do polštáře," upozornila tyčkařka. "Zatím formu nedokážu chytit za pačesy, dneska mě to ale uspokojilo," řekla.

O víkendu prý aspoň nebude mít nervy při první lize Evropského poháru v Praze na Strahově. "Potřebuji výkon, aby mě brali na mítinky," dodala.

Výsledky:
Muži:
1. Ptáček (ČR) 566 cm, 2. Keul (USA) 556, 3. Janáček (ČR) 530, 4. Rovan (Slovin.) 530, 5. Kudlička (ČR) 530.
Ženy: 1. Hamáčková (ČR) 446, 2. Ryshichová (Něm.) 446, 3. Kasprzaková (Pol.) 420, 4. Baďurová (ČR) 420, 5. Schulteová (Něm.) 400.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze