Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První místo? Ne, chceme být druzí, smějí se karlovarští nohejbalisté

nohejbal - ilustrační foto | foto: Petr Topinka

4 2010

"Když jsme vyhráli titul, vždy jsme šli z druhého místa," směje se. Skromně stále mluví o postupu do play-off, o umístění nejde. Přesto momentálně je blíž první místo než samotný postup.

"Pokud porazíme všechny ty slabší celky, co ještě máme, a Šacung ztratí, třeba s Modřicemi, můžeme být první," připouští.

Podle dosavadních výsledků by Karlovým Varům měly pro play-off vyhovovat Modřice a ne Šacung, s nímž dvakrát prohrály. "Nevím, co je pro nás lepší, ale stále tvrdím, že Modřice jsou nejlepší," míní Dvořák.

A to i přes to, že Karlovy Vary naposledy právě v Brně vyhrály, podle výsledku jednoznačně 1:6. "Bylo to nesmírně vyrovnané, stejně to mohlo skončit úplně obráceně," vrací se Dvořák k poslednímu zápasu.

Sám je zvědavý, jaký dopad bude mít takový výsledek na mužstvo. Počítá se dvěma aspekty. "Buď může dojít k podcenění a uvolnění, anebo si začneme víc věřit a budeme vyhrávat v pohodě," přemítá karlovarský kouč.

V sobotu přivítají Karlovy Vary na domácích kurtech Avii Čakovice. Na domácích kurtech? "Toho se nebojím. Už má přestat pršet a v sobotu má být hezky. Kurty máme kvalitní, budou připravené," věří.

Čakovice jsou momentálně předposlední, v minulosti tomu tak nebývalo, spíš naopak. "Je to náš historicky velký soupeř, vždy jsme se s nimi trápili," vzpomíná Dvořák.

Ty časy jsou pryč. "Hodně omladili, kvalita je na naší straně. Měli bychom vyhrát jednoznačně, pokud přistoupíme odpovědně."
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze