Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál Mandarino

Jaroslav Myška a kůň Mandarino, vyhráli první kvalifikaci na slavnou Velkou pardubickou | foto: MAFRA

23 2010
Devítiletý tmavý hnědák Mandarino vyhrál v Pardubicích první kvalifikační závod na slavnou Velkou pardubickou. S žokejem Jaroslavem Myškou v sedle nechali za sebou v hlavním dostihu takzvaného Britského dne o šest délek Junga, třetí skončil Teviot.

"Klobouk dolů, jakým způsobem Mandarino vyhrál. Od Francouzského skoku si to de facto odvodil sám, udělal si dostih pro sebe," radoval se trenér vítězného koně Stanislav Popelka mladší po steeplechase na 5800 metrů s celkovou dotací 200 tisíc korun.

Krátce před startem dostihu se přitom spustil silný liják, což pozdějšímu vítězi nemělo příliš vyhovovat. "Měl jsem z toho docela obavu, protože Mandarino nesnáší takové počasí. V tu chvíli jsem z našich koní více věřil Korince, která si naopak v takovém
terénu libuje," dodal Popelka.

Rámcovou Cenu společnosti Auto In, steeplechase na 3900 metrů o 100 tisíc korun, vyhrál pětiletý valach Chenonceau s žokejem Jiřím Kouskem. Svěřenec trenéra Radka Holčáka potvrdil roli favorita a přidal čtvrtý zápis do své vítězné série. Všechny čtyři úspěchy přitom vybojoval v Pardubicích.

V Ceně Gastrostella, steeplechase na 4700 metrů o 80 tisíc korun, bylo na startu pět koní přihlášených do Velké pardubické, ale zkušení Hirsch s Juventusem, hlavní favorit Theoden, Bejrut ani Superstition na vítězství nedosáhli. Vyhrála devítiletá klisna Alma Ata, která odvodila prakticky celý dostih.

výsledky

Velká cena města Pardubic - Memoriál Dicka Francise
1. kvalifikace pro 120. Velkou pardubickou České pojišťovny, steeplechase cross country pro pětileté a starší koně na 5800 m o 200.000 Kč:

1. Mandarino (ž. Myška, stáj EŽ Praha) 7:47,25, 2. Jung, 3. Teviot.

Rámcové dostihy:
I.: Diktatorial (ž. Myška) - Urodos - Adebretti.
II.: Alma Ata (Řezáč) - Hirsch - Juventus.
III.: Kama (ž. Faltejsek) - Perikles - Lemuel.
IV.: Amant Gris (Sovka) - Jester - Klirens.
V.: Bonďa (ž. Myška) - Pocta - Vakria.
VI.: Chenonceau (ž. Kousek) - Cabernet - Trezor.
VIII.: Varket (ž. Myška) - Chiff - Ready For Smile.
IX.: Lerak (ž. Szikora) - Perfect Mate - King Of Gracie.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze