Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První historická medaile pro Česko

9 2000
O b e r h o f - Čeští biatlonisté dokázali poprvé v historii vybojovat medaili ve štafetě Světového poháru, patří jim bronz. Kvarteto Ivan Masařík, Roman Dostál, Marián Málek a Zdeněk Vítek porazili v Oberhofu na čtyřech úsecích dlouhých 7,5 kilometru jen domácí Němci a vítězní Norové.

Prvenství pro Nory vybojoval až Ole Einar Björndalen na čtvrtém úseku. Po poslední střelecké položce vleže ještě vedli Němci, ale na dvou zbývajících kilometrech Björndalen dostihl Petera Sendela a ve finiši ho porazil o půl vteřiny.

První úsek v českých barvách běžel Masařík. "Udržel štafetu v kontaktu se špičkou," komentoval šéftrenér Pavel Levora šesté místo běžce, který toho v noci před závodem kvůli bolavému zubu moc nenaspal. Na druhém úseku se Dostál probojoval na stříbrnou pozici. "Nezklamal a udělal pro nás závod," konstatoval Levora. Na třetí úsek nastoupil Málek, který nahradil nemocného Petra Garabíka. "Mariánovi se to povedlo," pochválil kolegu Masařík. Finišman Vítek přebíral pomyslný štafetový kolík na čtvrtém místě. Vítek střelecky nezklamal, bez problémů předběhl Francouze a odolal i náporu Rusa Dračeva, trojnásobného mistra světa.

"Všichni kluci mají na medaili stejný podíl. Výborně běželi a stříleli na úrovni," komentoval bronz Levora. "Prostě to vyšlo, nečekal jsem, že z toho bude třetí místo. Na druhé straně - letos jezdíme štafety slušně," připomněl Masařík šesté místo české štafety z Hochfilzenu a čtvrté z Pokljuky.

Světový pohár biatlonstů pokračuje v příštím týdnu od středy do neděle v německém Ruhpoldingu.

Výsledky - muži, štafeta 4x7,5km:
1. Norsko (Gjelland, Hanevold, D. Björndalen, O.E. Björndalen) 1:26:36,2 (0 trestných kol), 2. Německo -0,5 (0), 3. ČR (Masařík, Dostál, Málek, Vítek) -1:23,7 (0), 4. Rusko -1:31,4 (3), 5. Finsko -1:33,3 (0), 6. Francie -2:29,7 (0).

Hodnocení štafet SP:
1. Norsko 86 bodů, 2. Německo 74, 3. Rusko 69, 4. ČR 66.

Čeští biatlonisté získali v Oberhofu historický bronz

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze