Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

První duatlon vyhráli Ospalý a Trnková

1 2006
Dobřany - Očekávání vítězové proťali cílovou pásku prvního závodu sezony multisportů. Český pohár v duatlonu v Dobřanech vyhrál stejně jako loni Filip Ospalý z Ekol teamu Brno a poprvé Vendula Trnková ze Sportprestiže Praha.

"Dobrý výkon, pěkný závod, jsem spokojený," říkal Filip Ospalý. "Zajela jsem lepší časy než loni," potěšilo Vendulu Trnkovou, co jela na špici od startu do cíle.

Mužům rozběhl závod nedávný Objev roku, duatlonový specialista Petr Kasl. Jenže po prvním okruhu odpadl a zbyla jen trojka Fekl, Ospalý, Láník. "Na kole jsme spolupracovali," říkal Dan Fekl. "Domluvili jsme, abychom to roztrhali," přiznal Filip Ospalý.

Jediný Fekl však nepoužil adaptéry a ve druhém depu ztratil kontakt. "Byl jsem zatuhlej, od rána jsem lítal okolo tratí se zábranami," dodal Fekl, ředitel závodu.

Snažil se, ale Aleše Láníka už ani na několik pokusů nestáhl. "Nebyl jsem nikde v teple, mám ještě málo kilometrů na kole. Chvílemi jsem za kluky vlál," povídal Láník.

"Vyrazil jsem a pak už si to pohlídal," říkal Ospalý. "Forma se zdá dobrá. Pojedu ještě do Budějovic na mistrák a pak můžou začít triatlony," usmíval se.

"Musím odpočinout, ale na Budějovice se pochystám," slibuje Fekl, který i tam pomáhá s organizací.

Za dva týdny půjde na jihu o nominaci na MS do Kanady, kam má jet jeden muž a jedna žena. Ospalý červencový termín předem odmítl, protože dává přednost Světovým pohárům v triatlonu.

Stejnou prioritu má v sezoně i Vendula Trnková, nedávná úspěšná juniorka. Začít by chtěla v červnu v Madridu. "Uvidím, ale jestli se dostanu do startovky, kritéria přihlašování se změnila."

Přes zimu absolvovala dvě soustředění na Gran Canarii, kde ji cyklisticky hodně pomohla Kája Polívková. "Mám 2500 kilometrů za dvakrát dva týdny," pochlubila se Trnková.

Táta a trenér Jiří Trnka ji teď musí doma brzdit. "Až mi chybí ta únava. Ale tátovi to vychází, tak musím poslouchat," směje se studentka bohemistiky a literatury na Filozofické fakultě.

ČP v duatlonu Dobřany:
Muži:
1. Ospalý (Ekol) 1:13:01, 2. Láník (JPK Axis Jihlava) -18, 3. Fekl -27,9, 4. Kasl -1:37, 5. Kubíček (všichni Koma racing team) -1:49, 6. Minařík (Atex Tufo Zlín) -1:51. Ženy: 1. Trnková (Sportprestiž Praha) 1:26:49, 2. Candrová (B+H České Budějovice) -2:07, 3. Procházková (Vaněk Jindřichlv Hradec) -3:01.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze