Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První dopingový provinilec Barron už se zase věnuje golfu i sexu

Doug Barron v dobách před pozitivním dopingovým testem. | foto: Profimedia.cz

17 2010
"Mám v sobě méně testosteronu než můj otec," ohlásil Doug Barron před včerejším startem kvalifikace na PGA Tour. První profesionální golfista potrestaný za doping má za sebou roční zákaz startů a před sebou jasnou vizi: "Jediným mým cílem je získat zpět hráčskou kartu."

Jeho narážka na množství mužského hormonu připomněla důvod, proč ho PGA loni v listopadu vyloučila ze svých akcí. Tehdy ještě nebyl druh provinění jedenačtyřicetiletého hráče zveřejněn.

Barron byl pozitivně testován na turnaji St. Jude Classic, v němž se vracel na scénu po problémech s ramenem. Podle všeho dostal před startem hormonální injekci od svého lékaře, nepoučeného novými pravidly o užívání zakázaných podpůrných prostředků.

Na tomto faktu hodlal jeho advokát Jeff Rosenblum postavit soudní při. "Představa, že jedna injekce může někomu dát výhodu před ostatními, je vtip," napadl v rozhovoru pro agenturu Associated Press slabinu celosvětové antidopingové politiky.

Pravidla k smíchu

Barron se vzdal odvolání, protože údajně nechtěl vystavit své lékaře a medicínské konzultanty zbytečnému výslechu na půdě PGA Tour. Proto se obrátil na civilní soud.

Jak daleko případ je, v tom se strany rozcházejí. Zatímco mluvčí profesionální organizace Ty Votaw tvrdí, že soud žalobu nepřijal, podle Barrona byla kauza pouze překvalifikována. Podrobnosti odmítl říci s ohledem na slib mlčenlivosti.

Doug Barron

Další léčbu prostřednictvím testosteronu navzdory radám lékařů zprvu odmítl a přiznal, že se pak cítil neuvěřitelně zesláblý. "Nemohl jsem vstát z postele, neměl jsem vůbec síly na sex," řekl otevřeně. I proto se k hormonálním injekcím vrátil, tentokrát již za přísně kontrolovaných podmínek.

Barron hrál v době svého trestu několik turnajů eGolf Professional Tour, stojící mimo působnost PGA, kde se antidopingové testy nedělají. Valných úspěchů nedosáhl.

Když mu před několika týdny trest vypršel, přihlásil se na minisérii turnajů v Atlantě a získal několik dobrých umístění. "Moje energie je zpátky," nerozpakoval se říci po příjezdu do Redstone Golf Clubu v Texasu, kde začal jeden z turnajů druhé kvalifikační fáze PGA Tour.

Po prvním kole je Barron na děleném třicátém místě s výsledkem 74 ran (+2).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze