Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První česká radost, ale i slzy

6 2003
Praha - Na světovém šampionátu ve sportovním aerobiku a fitness týmech, který pod hlavičkou NOKIA WORLD AEROBIC probíhá v pražském Kongresovém centru, se český aerobik hned první den dočkal úspěchu, ale i nezdaru. Po čtvrtečních večerních soutěžích prvního kola se v ženské kategorii radovaly z postupu do semifinále Martina Fulínová s Lucií Jiříkovou, mezi muži pak Petr Jánský, Martin Dušek a Pavel Sirotek. Naopak Silvie Brandová se do nejlepší dvanáctky nevešla, skončila až čtrnáctá a topila se v slzách.

Jánský do semifinále postoupil z prvního místa, Dušek byl v prvním kole třetí, Sirotek osmý. "Je to jen začátek, do tuhého začne jít až v pátek večer, kdy se bude bojovat o šest finálových míst," zůstal Jánský při zemi.

Z druhého místa jde do semifinále Fulínová, kterou Jiříková doprovodí z šesté příčky. Mezi ženami byla suverénně nejlepší obhájkyně titulu Farryová z Austrálie. V semifinálových bojích se však umístění a body za první kolo nepočítají, závodí se nanovo.

"Sestava se mi povedla, žádnou velkou chybu jsem neudělala," stěžovala si vyřazená Brandová a obvinila osmičlenný panel rozhodčích. "Tohle prostě nebylo objektivní rozhodování. V takové situaci by asi bylo nejlepší, kdybych se závoděním skončila."

Prozatím se ale Brandová těší na soutěž fitness týmů. Tady bude závodit v kategorii step coby členka družstva Druhý dech, mimo jiné po boku individuální mistryně světa z roku 1997 Olgy Šípkové. "Snad se tím vzpamatuju z toho obrovského zklamání."

Ve fitness týmech v kategorii funk postoupilo jediné české družstvo Fitness Station Prague. Dvě další domácí družstva Fitness Star a AT Studio Domino skončila hluboko pod postupovou příčkou.

V pátek mistrovství světa pokračuje od 13.00 prvním kolem v kategoriích družstev a párů sportovního aerobiku, od 18.00 jsou na programu semifinále všech kategorií.

reklama

Výsledky 1. kola
Sportovní aerobik muži:
1. Jánský,
2. Brécard (Francie), 3. Dušek, 4. La Duca (Itálie), 5. Behan (Austrálie), 6. Franzen (Brazílie), 7. Viitanen (Finsko), 8. Sirotek, 9. Crowe (Austrálie), 10. Haapasalmi (Finsko), 11. Buben (Ukrajina), 12. Kozak (Německo).

Sportovní aerobik ženy:
1. Farryová (Austrálie), 2. Fulínová, 3. Hallidayová (Austrálie), 4. Ráczová (Maďarsko), 5. Kataokaová (Japonsko), 6. Jiříková, 7. Pukkinenová (Finsko), 8. Canovasová (Francie), 9. De Palmaová (Itálie), 10. Niemiová (Finsko), 11. Houstonová (USA), 12. Sifterová (Maďarsko)... 14. Brandová.

Fitness týmy funk:
1. Team Wiebking (Dánsko), 2. The Total (Belgie), 3. Planete Forme (Francie), 4. True Skillz (Nizozemsko), 5. Korea, 6. Almost Famous (Itálie), 7. Fitness Station Prague (Česko), 8. Team Farum Dans (Dánsko), 9. Team Musta (Dánsko), 10. X-Pack (Nizozemsko), 11. Eva Funk First Dance (Maďarsko), 12. Točki (Rusko)... 20. Fitness Star (Česko), 21. AT Studio Domino (Česko).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze