Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proti Bulharsku jsme neměli co ztratit, říká smečař Pláteník

Český volejbalista Petr Pláteník smečuje v utkání proti Číně.

29 2010
Favorit z Bulharska se nestačil divit, jak ho čeští volejbalisté přehrávali. Jednou z hlavních opor byl Peter Pláteník. I on se zasloužil o senzaci.

"Dostali jsme se do naprosté extáze," řekl v rozhovoru pro Radiožurnál Peter Pláteník, jedna z největších opor týmu.

ptejte se volejbalistů

Posílejte otázky českým volejbalovým reprezentantům do Itálie. Hráči a trenéři vám budou průběžně odpovídat po dobu svého pobytu v dějišti šampionátu ZDE.

Proti Bulharům byl s úspěšností 64 procent nejlepším českým zakončovatelem.

I proto o něm šéf volejbalového svazu Zdeněk Haník uznale pronesl: "Pláteník mě mile překvapil. V minulosti jsem býval k jeho výkonům rezervovanější, teď musím smeknout."

Petere, slyšíte teď chválu nejen na sebe, ale hlavně na tým. V čem jsou důvody českého úspěchu?
Myslím, že se zrodil hlavně v tom, že jsme po předchozím důležitém vítězství nad Čínou už byli uvolnění a šli jsme do zápasu s tím, že nemáme moc co ztratit. A vidíte, naopak jsme se dostali do naprosté extáze – dokázali jsme to!

Byla to ale velká dřina, že? Vždyť se vám povedlo třeba smazat náskok až šesti bodů, což silní Bulhaři dovolí málokomu.
Jenže my jsme nikdy neskládali zbraně, ani po prohraném třetím setu. Stačilo nám čapnout nějaký zdánlivě ztracený balon a hrozně nás to nakoplo.

Čeští volejbalisté Jan Štokr (vpravo) a Lukáš Ticháček se radují z výhry nad ČínouPeter Pláteník smečuje na MS v Itálii přes blok bulharského volejbalisty Andreje Žekova.  Peter Pláteník (vpravo) a Petr Konečný (vlevo) blokují úspěšně útok Vladimira Nikolovatova z Bulharska.
Nebáli jste se trochu v koncovce čtvrtého, vítězného setu? V něm naopak Bulhaři dotáhli vás a šlo doslova o každý míč.
Jasně, když tým vede o nějakých šest bodů a najednou se nakupí chyby a soupeř vás dotahuje, určitá míra nervozity tam je vždycky. Ale zvládli jsme to díky kolektivnímu výkonu, jako tým. Dali jsme do toho všechno.

Teď vás čekají postupně ve čtvrtek USA a v sobotu velké překvapení turnaje z Kamerunu. Splnila základní skupina s bilancí 2 výhry, 1 porážka české plány?
Je to perfektní, přesně takhle jsme si to přáli. Sice jsme si mysleli, že vyhrajeme nad Francií a Čínou, ale nakonec jsme místo Francouzů porazili Bulhary, což je ještě lepší.
Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze