Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nevím, jestli budeme dál hrát Ligu mistryň, přiznal prostějovský trenér

Miroslav Čada radí volejbalistkám Prostějova | foto: Tomáš FraitMAFRA

25 2016
Devátý triumf v řadě ve středu v Olomouci slavily prostějovské volejbalistky. Špatný dojem z letošního působení v Lize mistryň však nemůže překrýt. V šesti zápasech uhrály české šampionky s loňským vítězem Eczacibasi Istanbul, polským Chemikem Police a italským Casalmaggiore jediný bod a řeší jak dál. „Nejsem přesvědčený, že budeme Champions League hrát,“ tvrdí trenér Miroslav Čada.

Šest zápasů a jediný získaný bod za porážku 2:3 s Eczacibasi. Ukázalo se, že špičkové evropské kluby jsou kvalitou úplně jinde?
Věřili jsme, že budeme zejména v domácím prostředí soupeřům vyrovnanější. Ale jejich kvalita byla velká. Podařilo se nám jediné překvapení v Turecku, ostatní utkání z naší strany taková nebyla. Ale je potřeba si uvědomit, k čemu nás soupeř pustil. S vystoupením v Champions League spokojení nejsme, nicméně je to realita. Všechny tři týmy mají maximální ambice. Každá jiná skupina měla tým, se kterým bychom měli šanci, ale my jsme stáli proti nejvyšší kvalitě, o to jsme to měli těžší. Překvapení bylo jedno, chtěli jsme jich víc.

Nakolik by to bylo jiné s Kubánkou Liannes Simonovou, která na začátku sezony otěhotněla?
Samozřejmě Simon v loňské formě by nám hodně pomohla, nicméně je potřeba si uvědomit, že na stejném postu hrála Vargas. Zkoušeli jsme Vargas na smeči, ale z pohledu zpětně vidím, že pravděpodobně by obě v základní sestavě hrát nemohly. Nechci spekulovat, že bychom byli se Simon silnější.

V čem jste proti zbývající trojici soupeřů zaostávali?
Jednu činnost jsme měli výrazně horší než soupeři, to bylo blokování. Proti Polici to bylo vidět o dvě třídy. Náš blok, je to i dispozicemi, výškou, v průměru měly snad o deset centimetrů víc než my, a to je při blokování strašně vidět.

Budete se to snažit do příští sezony vyřešit?
Do příští sezony? To bude velký oříšek. Nejsem přesvědčený, že budeme hrát Champions League.

Máte takové signály?
Po každém vystoupení v Lize mistryň po mně chce vedení klubu analýzu. A v součinnosti s generálním sponzorem se řeší, jakým způsobem se bude pokračovat. Předkládám dvě varianty a uvidíme, jak se vedení rozhodne.

A jak zní ta druhá varianta?
Nechci spekulovat. Každopádně chceme být v Česku nejlepší a chceme hrát poháry. Ale jestli to bude Champions League, to rozhodne vedení.Najdete na iDNES.czmobilní verze