Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prostějov varoval před čtvrtfinále basketbalisty Ústí patnácti trojkami

Prostějovský David Šteffel v akci | foto: ČBF / Igor Zehl

30 2015
Pouze z povinnosti se odehrálo utkání basketbalové ligy mezi Prostějovem a Ústím nad Labem v posledním kole základní části. Na postavení v tabulce neměl konečný výsledek 100:69 pro domácí sestavu žádný vliv. Ani na to, že stejní soupeři na sebe narazí ve vyřazovacím čtvrtfinále. Generálku na play-off ovládli střelci Orlů, kteří dali hned patnáct trojek.

„Bylo těžké určit, jak k utkání přistoupit. Ani jedna strana se nechtěla pouštět do velkých akcí. Výkon byl z naší strany všelijaký, ale dokázali jsme si pomoci střelbou z dálky a tomu odpovídal rozdíl ve skóre,“ konstatoval trenér Ariete Zbyněk Choleva.

Soupeři nenastoupili v kompletních sestavách; Orlům scházel Dylan Talley a Radovan Kouřil, Ústí zase nejlepší střelec Clayton Vette. Přes absenci největší opory se hostující Sluneta držela v zápase pětadvacet minut. Následujících 180 sekund ale prohrála 5:16 a nabrala jednadvacetibodovou ztrátu.

„Ve druhém poločase Prostějov zapnul na vyšší rychlostní stupeň, zejména v útoku dobře pohyboval balonem a nacházel volné střelce. Pokud dáte patnáct trojek, tak těžko prohrajete zápas,“ krčil rameny kouč Ústí Martin Stavěl.

O patnáct úspěšných střel z dálky se podělilo hned sedm hráčů. O jednu z nich se postaral pivot Radek Nečas, který se příliš často k takovému pokusu nedostane. Pro prostějovského kapitána to byla jediná úspěšná střela v zápase. „Takový počet úspěšných střelců z dálky se často nevidí. Ale tentokrát to vyšlo. Přecházet otevřené pozice není dovoleno,“ usmíval se Choleva.

Na trojkové kanonádě se nejvíce podílel Ondřej Peterka šesti úspěšnými pokusy, které podpořil i pěti asistencemi. „Před zápasem jsme si říkali, že odvedeme dobrý výkon a Ústí ukážeme, že to u nás v play-off nebude mít lehké. To se podařilo. Hráli jsme zodpovědně a nedovolili žádné komplikace. Přesně tak jsme si to přáli,“ připomenul blížící se čtvrtfinále nejlepší hráč zápasu.

Oba tábory soudí, že následující zápasy budou mít odlišný průběh. Ve hře bude mnohem víc. „Vzhledem k postavení v tabulce jsme favorit. Ale musíme se připravit na to, že nám Ústí nic nedá zadarmo,“ varuje Choleva.Najdete na iDNES.czmobilní verze