Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

S Prostějovem si chci zahrát ligové finále, spřádá plány pivot Šteffel

David Šteffel | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

11 2014
Ve chvíli, kdy se v basketbalovém zákulisí roznesla informace o odchodu Kamila Švrdlíka do Turecka, napadlo Davida Šteffela, že možná odehraje další sezonu v Prostějově. Podkošový hráč, který poslední ročník Mattoni NBL odehrál v Ústí nad Labem, se nemýlil a brzy doplnil sestavu orlů.

„Zavolal mi trenér Zbyněk Choleva, jestli bych měl zájem za Prostějov hrát. A pak už to šlo rychle,“ říká Šteffel. V neděli v 17 hodin se orli v domácí hale postaví proti Děčínu.

Opravdu vás napadlo, že se vám Prostějov ozve?
Po minulé sezoně z týmu odešlo několik podkošových hráčů. Když klub opustil i Kamil Švrdlík, bylo jasné, že vedení bude shánět náhradu a pokusí se získat někoho, kdo hraje zády ke koši. V Čechách zase tolik takových volných hráčů není. Řekl jsem si, že se možná ozvou.

Ozvali. A nakonec jste se domluvili i na smlouvě. Neměl jste však v plánu odehrát příští sezonu v zahraničí?
To je pravda. A několik nabídek bylo. Některé jsem odmítl, protože nebyly tak zajímavé, abych kvůli tomu odcházel do ciziny. Jiné kvůli přítelkyni, která žije v Praze a byly příliš daleko.

Na nějakou další se vám už nechtělo čekat?
Chtěl jsem vědět, kde budu hrát do konce srpna. Nemělo smysl dál čekat, protože už všude začali s přípravou a kádry se uzavíraly.

Nebylo přesunů v prostějovské sestavě příliš mnoho?
Změny jsou ve všech týmech. Tak to prostě je. Z Prostějova odešla řada hráčů, ale přišli jiní. A nejsou to žádní nováčci. Mají už něco odehraného. Myslím, že máme dobrý tým a chceme být úspěšní.

Orli v posledních pěti letech pokaždé získali ligové stříbro. Co budete osobně považovat za dobrý výsledek na konci sezony?
Celý klub je zvyklý hrát na špici tabulky. Jiné ambice nejsou ani v novém ročníku Mattoni NBL. Chtěl bych si zahrát finále. Nebudu alibista a říkat něco jiného. Tým vypadá dobře, chceme vyhrávat.

Problémem ale může být menší sehranost obměněné sestavy.
Chvilku potrvá, než si na sebe zvykneme. Máme zkušené hráče, o to je všechno jednodušší. Začátek sezony zřejmě ještě není optimální. Odhaduji, že od druhé čtvrtiny základní části bude všechno, jak má být.

Na pivotu se střídáte s Radkem Nečasem a Janem Tomancem. Jak jste spokojený s počtem tří podkošových hráčů?
Je to ideální. Můžeme se pravidelně střídat, každý si odehraje své minuty. Víme, že se od nás čekají dobré výkony v obraně i útoku. Myslím, že to v tomto složení zvládneme.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze