Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prostějov chce získat extraligu volejbalistek

20 2006
Prostějov - Smělé plány má s ženským volejbalem prostějovská TK Plus, která chce pomoci prvoligovému týmu TJ OP mezi domácí elitu. V současné době družstvo bojuje o záchranu druhé nejvyšší soutěže, podle zástupců marketingové sportovní společnosti však na něj čeká světlejší budoucnost.

"Chceme hrát ve městě nejvyšší soutěž. S vedením klubu jsme se dohodli na spolupráci a zkoumáme možnosti, jak se do extraligy dostat," prohlásil generální manažer TK Plus Petr Chytil.

K převratným změnám, které by měly volejbalistky nasměrovat směrem vzhůru, dojde během několika týdnů.

"S několika týmy už jsme probírali možnost získat extraligovou licenci už pro příští sezonu. Jedná se o družstva, u kterých není vyloučeno, že na nejvyšší soutěž nebudou mít potřebné finance," nastínil jednu z možností Chytil. "Druhou variantou zůstává posílení stávajícího týmu, jeho záchrana a útok na postup v příští sezoně."

Definitivní rozhodnutí, kterou cestou se volejbalistky OP vydají, padne do konce března, kdy budou všechna jednání ukončena. Mírnou komplikací je lednové uzavření přestupního termínu, ve kterém by do Prostějova mohly přicházet hráčky na posílení.

Město tak stojí před možností rozšířit své působení v elitních sportovních soutěžích. Mezi špici se již dostal mužský basketbal, za kterým rovněž stojí TK Plus. Teď přichází na scénu i ženský kolektivní sport, který má navíc v Prostějově velkou tradici.

"V minulosti jej hrála také má manželka, a to při rozhodování mělo svoji váhu," řekl s úsměvem spolumajitel společnosti Miroslav Černošek.

S poněkud vážnějším tónem však dodal další důvod, proč mají v Prostějově o špičkový volejbal zájem. "Všichni chápeme, že ve sportu se nedá všechno spočítat. Dá se ale poměrně jednoduše zjistit, s jakým rozpočtem operují kluby, které hrají o titul. Ve srovnání s rozpočtem našich košíkářů se jedná o pětinu. A to jsou lákavé počty."

Zajímavá je také kádrová politika, kterou chce tým posilovat. "Půjde o kombinaci kvality a krásy. Chceme, aby se diváci měli na co dívat," dodal Černošek.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze