Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Promluvím týmu do duše, plánuje Button

Button, Honda - V Imole Button vyrazil z boxů, ale k ústí jeho nádrže bylo stále připevněno hrdlo tankovací hadice... | foto: Reuters

23 2006
Imola - Po průšvihu v boxech Velké ceny San Marina, kdy se Jenson Button rozjel s hadicí zapojenou do nádrže, se britský jezdec rozhodl. Musí dodat týmu Honda ztracenou sebedůvěru: "Půjdu v pondělí do továrny a doufám, že tam ostatní budou. Musíme si promluvit o tom, jak tento rok všechno funguje," řekl zklamaný závodník reportérům.

"Bude to taková motivační řeč," plánuje. "Jsem si zcela jist, že ji každý potřebuje. Doufám, že povede ke změně."

Button startoval ze druhé pozice, ale při první zastávce v boxech zvedl mechanik "lízátko" před monopostem příliš brzy a vůz se rozjel, ačkoli bylo hrdlo hadice stále v ústí nádrže. Musel znovu zastavit, aby mechanici zařízení odpojili. Kvůli tomu ztratil několik míst.

Ačkoli byl jeden mechanik potřísněn benzinem, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Šéf stáje Nick Fry se nechal slyšet, že nebyly polámány kosti, ale tým utrpěl psychickou újmu.

Podle Buttona ho příhoda stála dvacet vteřin, což mu znemožnilo boj o stupně vítězů. Do cíle dojel jako sedmý. Přesto prý nemá vůči týmu žádné výčitky, a cítí, že naopak potřebuje pomoci.

"Bude to zajímavé setkání s celým týmem a doufám, že si vyjasníme pár věcí," plánuje Button. "Udělali jsme několik chyb, ale ty neplynuly z toho, že bychom byli nepozorní nebo se málo snažili."

V prvních čtyřech závodech sezony se Button kvalifikoval mezi prvními třemi, ale v závodech Honda jasně zaostává. Po 104 velkých cenách formule 1 je všemi uznávaný jezdec stále bez vítězství.

Honda na začátku sezony očekávala po úspěšných zimních testech vítězství, ale zatím se bodově řadí až za Renault, McLaren a Ferrari.

"Musíme si říct, jaké jsou naše problémy, a ne ukázat prstem na jednoho člověka, protože je jisté, že ten stejnou chybu už nikdy neudělá. Jsem si jist, že už teď se cítí hodně špatně, a to si určitě nezaslouží."

"Já zůstávám optimistou a jezdím stále na sto procent. Chci, aby všichni v našem týmu dál věřili v úspěch, stejně jako věřím já," dodal šestadvacetiletý Brit.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze