Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prokopová oblékla zelené sako (zatím jen na zkoušku)

Olivia Prokopová se na Turnaj mistrů připravovala i na domácí půdě v Horním Bezděkově. | foto: Martin Kabát

18 2010
"Mise splněna," mohla v sobotu v pravé poledne místního času nahlásit svému realizačnímu týmu patnáctiletá Olivia Prokopová. Získala medaili v kategorii profesionálů v Turnaji mistrů v adventure golfu. Prozatím stříbrnou.

Je to v krátké době druhý cenný kov hráčky rakovnického Putt-golf clubu Starlife po nedávné stříbrné příčce z National Championship organizace PPA (disciplína putt-putt).

Olivia toužila po úspěchu také u konkurenční organizace US PMGA (adventure golf), která jako svůj vrcholný podnik pořádá každoročně pro čtyřiapadesát nejlepších hráčů a hráček v jihokarolínském Myrtle Beach.

"O tom, že bych uspěla na obou tak náročných podnicích během jednoho měsíce, se mi ani nezdálo. Bylo a je to stále neuvěřitelné. Myslím, že jsem i nyní dosáhla svého maxima. Na Švéda Richarda Locknera prostě letos nikdo nemá," zářila štěstím Prokopová.

Po loňském čtvrtém místě chtěla medaili a k ní si domů ještě veze prvenství z kategorie žen. Druhou v pořadí Astru Stanwyckovou zdolala o rovných čtyřicet úderů a třetí Becky Sandefurovou o 93 úderů na dvanáct okruhů.

Mezi profesionály vyhrál Lockner o devět ran, Olivia čelila po celé poslední kolo atakům Grega Newporta a Jaye Klappera, ale nakonec náskok dvou a čtyř úderů uhájila. "Byl to super pocit, když mi na osmnáctce tleskali všichni hráči a desítky fanoušků. Táta byl slyšet snad kilometr daleko. Oba si s mámou pěkně pobrečeli."

Czech Open 2010 v adventure golfu, Horní Bezděkov - Olivia Prokopová.

Czech Open 2010 v adventure golfu - Olivia Prokopová.

Na večerním slavnostním ceremoniálu po Masters si Prokopová užila standing ovation zaplněného sálu. V závěrečné řeči zdůraznila, že příští rok si už přiletí pro zelené sako vítěze.

Nakonec se ho přece jen dočkala už letos díky faux pas pořadatelů, kteří Locknerovi předali sako s letopočtem 2011. "To je ale Olivie, která ho hodlá příští rok vyhrát," smál se Švéd. Jeho česká soupeřka pak popsala: "Sako posléze svlékl a oblékl mne do něj. Nakonec si ale domů vezu jen ramínko, abych prý měla na co sako za rok pověsit."

Druhý z rakovnických hráčů, amatér Michal Běhounek, vybojoval ve své kategorii bronzovou příčku. Od vítězství ho dělily pouhé tři rány. "S oběma jsem nadmíru spokojen. Ještě po několika hodinách si snad ani neuvědomuji, co jsme vlastně dokázali, protože se jedná o obrovský úspěch, který doceníme až za nějaký čas," uvedl kouč Aleš Vlk.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze