Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Program Malaysian Open se zpožďuje, hráče drtí vedro

Úmorné vedro druhého kola Malaysian Open 2010 pocítil Thongchaj Jaidee i diváci. | foto: AP

5 2010
Asijští hráči vesměs využívají lepší obeznámenosti s podnebím v Malaysian Open se prosazují i ti, jejichž jména jinak golfový svět příliš neslýchá. Po nedohraném druhém dnu vede thajský golfista Kiradech Aphibarnrat, jenž ukončil hru na 14. jamce.

Lídr turnaje s dotací dva miliony dolarů, započítávaného do European Tour, má průběžnou bilanci -9. Druhý Španěl Alejandro Caňizares obešel za teplot dosahujících až 35 stupňů celsia celé hřiště a zastavil se na osmi ranách pod par.

Aphibarnrat se již letos zúčastnil Avantha Masters v Dillí, tam se ale tolik neprosadil a za dělené 59. místo získal 4200 eur do finančního žebříčku Road to Dubai. V pátek v Kuala Lumpur začal z desáté jamky a na pětce, kde před přerušením skončil kolo, se mu podařil eagle. "Měl jsem štěstí, nebyla tak úplně tma," uvedl Thajec.

Tím přeskočil všechny soupeře z čelních pozic výsledkové listiny. Za Caňizarese se dnešním výkonem 67 ran po čtvrtečních 70 vyšplhal Sören Hansen, jenž odehrál celé kolo.

"Nejhorší je vyrovnat se s tím vedrem, ale hřiště je dobré," komentoval suchou a hrubou trávu.

Za Dánem, dvaadvacátým hráčem průběžného pořadí evropské série, je pestrá skladba národností - Filipínec Que, Korejci Čche a Kim, další Španěl Garrido. Jen prvně jmenovaný si zahrál i osmnáctou jamku.

Spolu s uvedeným kvartetem zaujímá dělené třetí místo ještě Rhys Davies. Velšan po prvním kole vedl, ale na pátečních jedenácti jamkách, než pořadatelé rozhodli hru ukončit, byl jen v paru.

Předběžný cut se pohybuje na bilanci even par, ale některým účastníkům malajského turnaje zbývá dohrát celá polovina jamek.

Vůbec se nedaří Angličanovi Chrisi Woodovi. Loňský objev roku má za sebou obě kola s celkovým skóre +3, do víkendové části sotva projde a letos podruhé zůstane pravděpodobně bez finanční odměny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze