Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Profesionál Janda zvládl nejlépe kombinaci lyží a golfu a obhájil titul

Vítěz ski&golf Czech championship 2010 Jiří Janda. | foto: Ota Mrákota

12 2010
Druhý ročník mistrovství republiky ve speciální disciplíně ski&golf vyhrál známý golfový profesionál Jiří Janda. Získal titul absolutního vítěze a primát vtěze v kategorii mid.

Soutěž spojuje dvě sportovní disciplíny, jež bývají srovnávány v nákladech na vybavení a na jejich samotné provozování. Jako první se jel obří slalom a trať pro něj v areálu Svatý Petr ve Špindlerové Mlýně postavil profesionál Miroslav Kolář. V kategorii mid vyhrál první polovinu Martin Vokatý.

Pro golfovou část se účastníci, jichž bylo letos 126, přesunuli na hřiště v Kunětické Hoře. Janda obhájil loňské premiérový titul, přestože nebyl mezi jamkami nejlepší. Na paty mu šlapal David Zelinka, zahrál o jednu ránu lepší výsledek, ale vítěz uhájil náskok, který měl před svým pronásledovatelem z lyží.

Vítěz ski&golf Czech championship 2010 Jiří Janda.

Konkurenty nakonec dělilo 0,6 bodu a Zelinka ovládl kategorii main.

Mezi brankami měl smůlu obhájce loňského prvenství v juniorské kategorii Lukáš Doležal. Sice obří slalom vyhrál, ale zranil se a do golfu nenastoupil. Zvítězil Antonín Vajcík.

Jednotliví vítězové ski&golf Czech championship dostanou možnost reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v rakouském Kaprunu. Koná se v polovině května 2010. v loňském roce české družstvo v konkurenci 50 týmů obsadilo třetí místo.

vítězové ski&golf Czech championship

junioři: Vajcík 152,9 bodu
main: Zelinka 151,5
mid: Janda 150,9
senioři: Jireš 159,7
ženy: Koželuhová 165,1

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze