Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proces s Pantanim byl zahájen

21 2000
F o r l i - Soudní vyšetřování s cyklistou Markem Pantanim podezřelým z dopingu začalo v severoitalském městě Forli. Třicetiletý Pantani byl vyloučen 5. července loňského roku ze závodu Giro d'Italia pro zvýšené hodnoty krevního obrazu, což vzbuzuje podezření na užívání zakázaného hormonu erytropoietinu.

Pantani, který stále trvá na své nevině, se po rozhodnutí soudce Michela Leoniho stal prvním italským cyklistou, s nímž bude zahájen proces. Termín prvního stání zatím není znám. Soudce Leoni potvrdil zprávy italských médií, že hodnoty Pantaniho hematokritu překročily dovolenou padesátiprocentní hranici.

Leoni navíc vznesl nová obvinění kvůli události z roku 1995, kdy se Pantani podrobil po srážce s autem operaci nohy. Tehdy mu lékaři během hospitalizace rovněž naměřili zvýšené hodnoty krevního obrazu. Pantaniho právní zástupce Gaetano Insolera reagoval na čtvrteční rozhodnutí soudu podrážděně. "Je to naprosto neodůvodněné, ale v této zemi už se nemohu ničemu divit," prohlásil Insolera.

Stejně překvapený byl i šéf stáje Mercatone Uno Felice Gimondi. "Vůbec tomu nerozumím. Myslel jsem, že prokurátor vyšetřování kvůli nedostatku důkazů zastavil. Je to škoda, protože Marco potřebuje ze všeho nejvíce klid," zlobil se.

"Zní to jako špatný vtip, ale bohužel je to pravda. Hon na Pantaniho pokračuje," přidala se závodníkova mluvčí Manuela Ronchiová.

Vyšetřování zahájil v srpnu turínský státní zástupce Raffaele Guariniello. Po několika měsících ale na žádost Pantaniho advokáta převzali případ jejich kolegové ve městě Forli, kde italský cyklista žije.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze