Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Proč se trpí podvody? Pořád vynáší

5 2003
Praha - Výsledek hry, jakou je fotbal i hokej, počítá s vlivem náhody. Což je nevypočitatelně krásné, ale zároveň ošidné. Náhodu nelze přesně postihnout. Zato se dá lehce zneužít. Jeden v šanci selže, jiný při bránění uklouzne. A někdo další nečekaný výsledek zrovna „trefí“ na tiketu. Nebo ten očekávaný průběh pro jistotu „pojistí“ rozhodčí.

Lákadlo podvodu patří ke hře. V horším případě je její součástí. Zvlášť tehdy, jde-li o velké peníze. Všichni to vědí. Občas o tom za rohem „zasvěceně“ a světácky hovoří. „To víš, jinak to nejde...“ Vyhrát, postoupit, nesestoupit. Inkasovat u přepážky. Jak je libo.

Žádný fotbalový nebo hokejový klub nepotrestal veřejně hráče za to, že prodal zápas. Žádná komise rozhodčích takto nediskreditovala sudího. Žádná sázková kancelář nepodala trestní oznámení za zmanipulovaný zápas.

Proč? Prý chybějí důkazy. Skutečně? A věnuje někdo úsilí, aby je našel? Ne. Většině jízda v tomhle vlaku vyhovuje a něco přináší. Těm, co ne, ať vystoupí. Budou-li chtít změnit směr, souprava je přejede. Naděje ožije, až férovost vydělá víc než zákulisní špína.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze