Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Problémy s viditelností? Nesmysl, říká Heidfeld

28 2006
Hockenheim - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jedinou aerodynamickou inovací letošní sezony, která donutila inženýry F1 pozvednout hlavy od klávesnic, byla dvě křídla na předku monopostu BMW-Sauber. FIA je ale po úspěšném představení ve Francii zakázala. "Problémy s viditelností? Ne, ty jsem skutečně kvůli nim neměl. Ale bohužel, musíme poslechnout," nesouhlasí se závěry FIA Nick Heidfeld.

Nakolik efektní "dvojčata" přidala stroji BMW na výkonu a nakolik byl rozhodnutím Mezinárodní automobilové federace německo-švýcarský tým poškozen, zůstává otázkou. Podle reakce soupeřů (a samozřejmě i FIA) lze usuzovat, že bezvýznamná nebyla.

"Neřekl bych, že měla výrazný efekt, ale bylo to určitě lepší s nimi než bez nich. Proto jsme je nasadili do závodu, ale FIA je bohužel zakázala," vysvětloval na tiskové konferenci při Velké ceně Německa domácí jezdec.

A není nemožné, že by se v dalších závodech objevilo s "dvojčaty" na přídi celé startovní pole formule 1. "Jsem si jist, že ostatní týmy už na tom pracovaly a brzo by se s podobnými křídly objevily na dráze."

Za rok se na Hockenheimu nepojede. Německo ztratí v kalendáři jedno místo a Velkou cenu Německa budou střídavě pořádat oba současné okruhy. A v sezoně 2007 bude na řadě konkurenční Nürburgring.

"Bylo vynikající, když Německo mělo dvě velké ceny, protože další země kromě Itálie tuto možnost nikdy neměly. Časy se ale mění, takže střídaní byla podle mě nejlepší možnost, jak tuto situaci vyřešit," komentoval Nick Heidfeld změnu v kalendáři F1 nastolenou postupným přesunováním Grand prix do méně tradičních lokalit.

Autor:


Nejčtenější

NOMATECH s.r.o.
Konstruktér strojní

NOMATECH s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze