Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pro Wibergovou skončila sezona

13 2000
V a i l ( U S A ) - Dvojnásobná olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování Pernilla Wibergová se musela ve středu podrobit nové operaci kolena a letošní sezóna pro ni definitivně skončila. Devětadvacetiletou Švédku stále trápily bolesti a kloub otékal. Proto se rozhodla podstoupit v americkém Vailu u věhlasného specialisty Richarda Steadmana v pořadí již třináctý chirurgický zákrok na levém koleni.

 Dvojnásobná olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování Pernilla Wibergová se musela ve středu podrobit nové operaci kolena a letošní sezóna pro ni definitivně skončila. evětadvacetiletou Švédku stále trápily bolesti a kloubotékal. Proto se rozhodla podstoupit v americkém Vailu u věhlasného specialisty Richarda Steadmana v pořadí již třináctý
chirurgický zákrok na levém koleni.

Manažer čtyřnásobné mistryně světa Keith Carlson připustil, že Wibergová po této operaci možná ukončí kariéru. "Momentálně je v dobré náladě. Raději ale z lyžování odejde, než aby pak musela trávit zbytek života se zdravotními problémy," tlumočil Carlson.

Švédská 'sportovkyně století' vynechala od vánoc kvůli zranění všechny závody Světového poháru. "V příštích devíti týdnech bude moci chodit jen o berlích," dodal Carlson.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze