Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příště řekni, ať dojedu první, vtipkoval Bauer s moderátorem exhibice

Lukáš Bauer na trati exhibičního závodu v běhu na lyžích v Karlových Varech | foto: Martin Stolař, MAFRA

27 2010
Sníh odráží barvy okolních neonů, čistě bílá barva jinak prozradí, že se na třídě T. G. Masaryka dlouho nezdržel. Pro lyžařský sprint ho ještě před pár dny hýčkaly v Krušných horách, aby včera navečer mohl povozit na svých zádech Lukáše Bauera a spol. Do samého srdce Karlových Varů se po roce vrátil Carlsbad Ski Sprint.

"Snad si lidi nebudou myslet, že pořád střílíme s odpuštěním jako prasata," dobíral si Michal Šlesingr kolegy z biatlonové reprezetnace. Sám si však s laserovou střelnicí skvěle rozuměl. Jen co sundal pušku, už měl hotovo a mohl zpátky na trať. Málokdy musel obkroužit trestné kolečko kolem obelisku u hlavní pošty. A jedno, jestli musel k položce zalehnout nebo spustil palbu ze stoje.

Také proto mohl v cíli po vloženém závodě biatlonistů přijímat gratulace coby letošní vítěz premiérového klání s puškou v Karlových Varech.

Ještě pár slovních strkanců s moderátory večera a na trať mohli vtrhnout hlavní hvězdy večera. Hned první rozjížďka sprinterských dvojic byla strhující. Vždyť reprezentační specialista Dušan Kožíšek přivezl společnou štafetu s karlovarským lyžařem Petrem Novákem do cíle jako první jen o pár centimetrů. "Najel jsem si zespodu a na boulích jsem trochu ztratil rychlost," omlouval naoko finiš jako vystřižený ze závodů Světového poháru. "Je to součást tréninku a lidi to berou jako normální závod," vysvětloval.

"Pro diváky je to atraktivní," dodával Martin Jakš. Dalšího z českých reprezentantů zdobil dres s číslem jedna. Také jel ve dvojici s Lukášem Bauerem. Kdo jiný by měl včera ve Varech vozit na prsou jedničku, že?

Jako nafrněná primadona se však Bauer rozhodně nechoval. Co chvíli někomu z publika stisknul ruku. Rozdával úsměvy na všechny strany, dobíral si kolegy v depu i moderátory při krátkých rozhovorech na konci rozjížděk.

"Když jsi říkal, že budu předjíždět, tak jsme musel," vysvětloval se smíchem zvolenou taktiku u druhé ze svých rozjížděk.
Další pokyn tedy zněl: start cíl. Také tady Bauer poslechl a do cíle si přivezl obrovský náskok. "Příště musíš, říct, že mám být první," dobíral si pak Bauer moderátory.

Suverénním vítězem rozjížděk a prvním postupujícím do velkého finále byl totiž včera pár s číslem dvě: Dušan Kožíšek a Petr Novák.

"Nevzpomínám si, že by někdo vyhrál všechny své rozjížďky," přiznal také Marek Svačina, jeden z moderátorské dvojice.

Už loni si vzal Novák k ruce specialistu. A společně s Alešem Razýmem vyhrál. Tak proč nezkusit obhajobu stejným způsobem. "Už máme něco v nohách, favoritem teď bude Lukáš s Martinem," věděl však Novák před startem velkého finále. Jen za pár vteřin k němu sjel Bauer do cíle a s úsměvem cosi prohodil. Jeho slova velké obrazovky nad tratí neprozradily.

Všem příchozím ale stejně stačil úsměv. Aby ho mohli oplatit. Vždyť se přišli podívat na Lukáše Bauera. Svého lyžaře, kterému už za pár dní budou držet palce při Tour de Ski. Loni ho stejný závod nakopl k druhému triumfu v prestižním turné. Povede se to i letos?Najdete na iDNES.czmobilní verze