Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: 1 466 dílů. V O2 areně se skládá atletická dráha pro halové ME

25 2015
Za týden slavnostní ceremoniál otevře halové mistrovství Evropy. Než O2 arenu ovládnou atleti, řádí v hale dělníci. Ve čtvrtek pořadatelé uvolní do prodeje vstupenky na každý soutěžní blok.

Skupinka dělníků ve žlutých vestách kolem dráhy montuje zábradlí, další parta v modrých montérkách uprostřed arény pod multifunkční kostkou zašoupává dílek k dílku. Do dálkařského sektoru malý vozík naváží pytle s pískem a z druhého rohu se ozývá vrtačka.

Prvky staveniště z O2 areny brzy vymizí a zůstane chrám pro atletický hit. Halové mistrovství Evropy se blíží.

„Začalo se pracovat v úterý v podvečer, na postavení dráhy máme vyčleněných 48 až 52 hodin. Ve čtvrtek večer by mělo být hotovo,“ říká předseda Českého atletického svazu a šéf organizačního výboru šampionátu Libor Varhaník.

Přestavba libeňské arény pro účely atletů vyjde řádově na miliony korun, na ploše se protočí 240 dělníků. „Střídají se, ale práce běží nonstop. Není prostor pro velký oddych,“ míní Varhaník.

V pražské O2 areně pokračuje výstavba atletické dráhy pro halové mistrovství...

Až ve čtvrtek večer bude pasovat všech 1 466 dílů dráhy, dojde k jejímu přemalování, instalaci LED obrazovek a reklamnímu brandingu haly. V sobotu bude definitivně hotovo. „Pak podrobíme povrch interním zatěžkávacím zkouškám, abychom byli přesvědčení, že je dráha v pořádku,“ zdůrazňuje Varhaník.

Organizátoři mohou čerpat ze zkušeností z minulých let včetně loňské generálky při mítinku Praha Indoor 2014. „Snažili jsme se vyslyšet hlasy špičkových atletů, takže například úsek na rozběhu u tyče vypodložíme, abychom mohli připravit správné divadlo pro útok na světový rekord,“ slibuje šéf organizačního výboru.

Bezprostředně budou moci prostředí připomínkovat i domácí reprezentanti. „Budeme získávat podněty také od našich atletů,“ potvrzuje Varhaník. „Pokud to i pro ně bude jakási komparativní výhoda, tak proč ne?“

Podrobné informace o vstupenkách

Výkony Masláka, Hejnové a spol. bude sledovat zaplněná O2 arena. Fanoušci sáhli po vstupenkách hned při spuštění prodeje před loňským mistrovstvím Evropy v Curychu. K dispozici bylo 5 500 lístků na každý soutěžní blok.

Kdo napoprvé zaváhal, dostane druhou šanci ve čtvrtek. „Podařilo se nám přesvědčit Evropskou atletickou asociaci, aby nám uvolnila vstupenky z jejích rezervace a poskytneme je do prodeje českým fanouškům,“ chlubí se Varhaník.

V síti Ticketportal bude k dispozici řádově několik stovek vstupenek na každý soutěžní blok, prodej se spustí v 9 hodin. „Ceny zůstávají v příjemných cenových relacích do 350 korun,“ podotýká Varhaník.

Na pokladnách O2 areny budou od čtvrtečního rána v prodeji také VIP vstupenky zahrnující catering, jejichž ceny se pohybují od 800 do 1 500 korun.Najdete na iDNES.czmobilní verze