Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přijatelný los volejbalové kvalifikace

3 2000
S e v i l l a - Los kvalifikace o postup na mistrovství světa 2002 ve volejbalu ve španělské Seville přinesl českým reprezentacím přijatelné soupeře. Muži budou hrát v jedné ze sedmi evropských skupin H s Ukrajinou, Maďarskem a Slovinskem, přičemž na šampionát v Argentině postoupí vítězové a tři týmy ze druhých míst. Ženám los přisoudil do skupiny G Portugalsko, Španělsko a Norsko. Mistrovství světa žen bylo přiděleno Německu poté, co mezinárodní federace FIVB odebrala šampionát Brazílii.

Ze šesti kvalifikačních skupin do závěrečného turnaje postoupí rovněž vítězky a dva celky ze druhých míst. Argentinci a Němky coby pořadatelé kvalifikaci nehrají, stejně jako úřadující mistři světa Italové a Kubánky.

"Ženy mají los fantastický, muži dobrý," stručně zhodnotil rozdělení do skupin svazový trenér mužů Petr Kop. "S losem jsem určitě spokojen. Španělky máme ve skupině i v současné evropské kvalifikaci, a i když jsme u nich měli trochu problémy, je to vzhledem ke složení ostatních skupin dobrý los," řekl trenér ženské reprezentace Miroslav Čada. Za cíl si dal postup z prvního místa. "Mělo by to být v našich silách," dodal.

Stejný názor sdílel kouč mužů Zdeněk Haník. "Máme dobrou skupinu," prohlásil po vyslechnutí složení zbývajících skupin. "Pokud si vzpomínám, český volejbal nemá na Ukrajinu dobré vzpomínky, ale Maďarsko a Slovinsko je v našich možnostech porazit," dodal Haník. S Ukrajinou český celek prohrál na mistrovství Evropy 1997 v Nizozemsku (2:3), i předloni na světovém šampionátu v Japonsku (0:3).

O tom, zda se budou kvalifikační skupiny hrát turnajovým způsobem, nebo systémem každý s každým doma - venku, se na kongresu mezinárodní federace v Seville teprve jedná. "O pořadatelství mužského turnaje měla Česká republika zažádáno a podle  neoficiálních zpráv jsme ho také získali," prozradil Kop.

Los - evropské skupiny:
Muži:
Skupina F:
Španělsko, Rakousko, Chorvatsko, Norsko.
Skupina G: Nizozemsko, Portugalsko, Dánsko, Izrael.
Skupina H: Česko, Ukrajina, Maďarsko, Slovinsko.
Skupina I: Polsko, Francie, Lotyšsko, Moldavsko.
Skupina J: Slovensko, Bulharsko, Belgie, Rumunsko.
Skupina K: Finsko, Jugoslávie, Německo, Bosna a Hercegovina.
Skupina L: Rusko, Řecko, Turecko, Estonsko.

Ženy:
Skupina E:
Nizozemsko, Turecko, Francie, vítěz baráže Izrael - Ázerbájdžán.
Skupina F: Polsko, Lotyšsko, Jugoslávie, Slovinsko.
Skupina G: Portugalsko, Česko, Španělsko, Norsko.
Skupina H: Rusko, Ukrajina, Rakousko, Dánsko.
Skupina I: Itálie, Rumunsko, Maďarsko, Švýcarsko.
Skupina J: Chorvatsko, Bulharsko, Řecko, Finsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze